Časopis Dobroty

Dobroty jsou letos veganské

BLOG | 30.4. 2020

Časopis Dobroty je půlročník vydávaný známou firmou specializující se na zdravou výživu Country Life. V každém čísle najde čtenář spoustu osvědčených receptů, ale i zajímavých a poučných článků. Do prvního letošního čísla jsme přispěli i my, a to článkem o tom, jak být veganem zdravě a na jaké nutrienty se zaměřit.

Dvacáté sedmé číslo Dobrot (jaro – léto 2020) je výjimečné tím, že je jako první číslo zcela veganské, v receptech tedy suroviny živočišného původu nenajdete. Country Life je vegetariánskou společností od svého založení,” sděluje šéfredaktorka časopisu Dobroty Lubomíra Chlumská. V rámci sortimentu se společnost zaměřuje převážně na rostlinné produkty a nejméně polovina receptů v časopise je vždy čistě rostlinná. 

Přišlo nám proto logické věnovat se veganství komplexně, nikoli jen v podobě jednotlivých receptů,” vysvětluje dále Lubomíra Chlumská. “Vzhledem k aktuální situaci jsme tím raději, že jsme se letos rozhodli mít Dobroty veganské. Současné dění může být pro mnoho lidí impulsem k životní změně a třeba to bude právě změna směrem k veganství,” doplňuje.

Zaměření na vegaství tedy nově kopíruje i rubrika Bioseriál, do které jsme přispěli článkem Jak na rostlinnou stravu. Ač je rostlinná strava stále kontroverzním tématem, můžeme díky mnoha výzkumům s jistotou prohlásit, že plnohodnotná rostlinná strava je prospěšná a vhodná pro osoby jakéhokoliv věku. Důraz však musí být, stejně jako u stravy běžné, kladen na to, aby strava byla opravdu plnohodnotná. V každém stylu stravování existují určitá úskalí, na které by si strávníci měli dát pozor. Jaká úskalí jsou to u rostlinné stravy? Přesně to se dočtete na stranách 40 – 41 v našem článku pro Dobroty.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Zůstaňme v kontaktu

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book