Farmářské produkty z Bali

BLOG | 7.4. 2020

Milujete chuť exotiky a zavřené hranice vás proto velmi tíží? Radost si můžete udělat farmářskými produkty z Bali, které do České republiky distribuuje ostravský Black Kale. Jedná se o gurmánské produkty plné chuti a toho nejlahodnějšího křupání.

Exotické produkty East Bali Cashews vznikají na malé farmě v destinaci Desa Ban na východním cípu indonéského ostrova Bali ve stínu krásné sopky Mt. Agung. Navzdory tomu, že jde o nejsušší oblast Bali, vznikají zde z lokálních ingrediencí jako jsou kešu ořechy, kokos, banány či kakaové boby ty nejoriginálnější pochoutky. Nákupem produktů přímo podporujete rozvoj komunity v této části ostrova.

„Farmu East Bali Cashews jsme osobně navštívili během našeho cestování po Indonésii a do produktů jsme se naprosto zamilovali, od roku 2019 od nich tedy dovážíme tyto výjimečné produkty,” sdělil majitel Black Kale Daniel. „Všechny produkty jsou samozřejmě veganské, připravené ze surovin přímo z ostrova, takže jsou lokální. Farmáři dokonce ručně sbírají i mořskou sůl a zpracovávají kakao,“ pokračuje Daniel.

Milovníci zdravých snídaní ocení jistě křupavou granolu, která přichází hned ve dvou příchutích – čokoláda s vanilkou rozhodně nezklame a milovníky exotických chutí jistě nadchne banánová granola s kokosem, která obsahuje více jak 27 % lokálních banánů! Po otevření pytlíku se můžete těšit na extra velké křupavé kousky plné chuti.

Křupavost je pravděpodobně hlavní vlastností všech East Bali Cashews produktů. Naprostým překvapením byly pečené kešu oříšky s kokosem, takto křupavé kokosové lupínky jsem ještě nikdy nejedla a těžko uvěřit, že do nich nebylo přidáno nic jiného než trocha třtinového cukru a soli,” uvedla naše testátorka produktů Eva Hemmerová. Tyto malé 35 g pytlíky jsou skvělým snackem plným energie i na ty nejnáročnější cesty. Velmi zajímavou kombinací jsou i nasládlé kešu oříšky obalené ve voňavém kakae.

U sobotního filmu zase oceníte chuťově vylazený popcorn, který vás překvapí především neobvyklou velikostí kulatých kousků pukané kukuřice. Exotické příchutě Čokoládový nebo Slaný karamel uspokojí i ty nejrozmazlenější jazýčky. Pokuste se u misky nepoprat o to, kdo vytáhne kousek s nejvíce nalepenými kešu oříšky!

Všechny produkty objednáte v e-shopu Black Kale.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Zůstaňme v kontaktu

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-book plný inspirace

Stáhněte si zdarma e-book, ve kterém naleznete inspiraci na rostlinné snídaně, svačiny, obědy i dezerty. Ať už se rozhodnete začít s bezmasým pondělím, vyzkoušíte měsíční veganskou výzvu nebo budete ve svých oblíbených jídlech postupně zaměňovat živočišné produkty za rostlinné, rádi vám pomůžeme.

Stáhnu si e-book