Narovinu se zakladatelem projektu Baví Jiřím Vosýnkem

BLOG | 1.11. 2020

Do dalšího dílu podcastu Narovinu přijal pozvání zakladatel projektu Baví Jiří Vosýnek. Jak se Jiří dostal ke odvětví gastra a proč se rozhodl založit rozvozovou službu zaměřenou na čistě rostlinnou stravu? Jaké důvody ho přivedly k veganství a jaké v rostlinném stravování spatřuje benefity?

Baví je poměrně mladý zajímavý gastronomický projekt, který je unikátní hned v několika směrech. Jídla jsou čistě rostlinná s důrazem na plnohodnotnost a nutriční vyváženost. Ke každému jídlu zákazník obdrží i úplné nutriční složení včetně makro i mikro živin. Jídla jsou navíc v rámci udržitelnosti servírována ve vratné krabičce a Baví bojuje proti plýtvání tím, že vaří jen tolik porcí, kolik si lidé skutečně objednají.

Na jakou kuchyni se Baví specializuje? Kde berou kuchaři inspiraci? Jaké další služby projekt nabízí kromě rozvozu jídla? Jak si pronajmout sdílenou kuchyň? A jak se Baví vyrovnalo s pandemií nového typu koronaviru? Poslechněte si nový podcast.

Jídlo z Baví si můžete objednat online den předem do 19:00 a následně vyzvednout na některém z pick-up pointů v Praze. Pick-up pointy najdete ve Stodůlkách, na Andělu, na Letné i na Staroměstském náměstí.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Zůstaňme v kontaktu

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book