A kde bereš bílkoviny? Nový e-book je na světě!

BLOG | 13.5. 2020

Vydali jsme pro vás nový e-book plný receptů a veggie inspirace! Tentokrát jsme se zaměřili na známý mýtus, že vegani a veganky trpí nedostatkem bílkovin, takže v e-booku najdete recepty nabité proteiny a zdravím.

V e-booku také najdete žhavé novinky firmy Garden Gourmet a to veganské mleté a rostlinné klobásy. Značka Garden Gourmet přináší inspiraci každému, kdo chce objevovat svět jedinečných vegetariánských a veganských pokrmů a zároveň nezatěžovat životní prostředí,” sděluje brand managerka Zuzana Magalová. Vyzkoušet můžete například celozrnné špagety s boloňskou omáčkou z této novinky a rozhodně budete překvapeni.

E-book s recepty plný bílkovin
E-book s recepty plný bílkovin

I když se vegansky stravuji již mnoho let, otázku “A kde bereš bílkoviny?,” slýchám pořád,” říká autorka e-booku a odbornice na veganskou gastronomii Jana Hajrová. “Přitom zajistit dostatečný příjem proteinů není u vyváženého rostlinného jídelníčku nic náročného. Svá jídla vařím převážně ze základních surovin, ale ráda též poznávám nové rostlinné produkty, které jsou rok od roku zajímavější co se týče chuti i textury. Věřím, že vás recepty inspirují a budeme rádi za sdílení pod #VarimesCVS a #veggieinspirace”. Zpětná vazba na recepty mě vždy potěší,” dodává Jana Hajrová.

Lékař MUDr. Roman Štícha je podobného názoru: Dle výzkumů nemají vegani a veganky problém s přijímáním dostatečného množství bílkovin, pokud mají adekvátní kalorický příjem,” sděluje. Výborným zdrojem bílkovin jsou luštěniny, kam patří i sója. Dále obiloviny, doporučoval bych zejména celozrnné obiloviny a pseudoobiloviny např. amarant nebo quinoa. Dále můžeme zmínit ořechy a semínka,” dodává lékař.

E-book můžete zdarma stáhnout zde. Věříme, že vás recepty inspirují a budeme rádi za sdílení pod #VarimesCVS a #veggieinspirace.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Zůstaňme v kontaktu

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book