Vydali jsme pro vás nový e-book zaměřený na luštěniny!

BLOG | 6. 4. 2021

Ačkoliv byly luštěniny dlouho opomíjenou složkou jídelníčku a považovaly se dokonce za jídlo chudých, v současnosti jsou trendem moderní (nejen) rostlinné kuchyně. Kromě toho, že jsou skvělým zdrojem rostlinných bílkovin a vlákniny, mají také vysoký obsah železa, vápníku, zinku, vitamínů skupiny B a také je jejich konzumace spojena s dlouhověkostí. Užijte si všechny benefity luštěnin a inspirujte se v našem novém e-booku.

E-book vyšel v rámci naší spolupráce s firmou Bonduelle. Bonduelle je francouzská rodinná společnost s více než 160letou tradicí a přední zpracovatel a dodavatel sterilované a mražené zeleniny v Evropě. V současné době Bonduelle vlastní 58 továren ve 12 zemích a dodává produkty do více než 100 zemí světa.

V e-booku najdete lahodné recepty rozdělené na snídaně, svačiny, polévky a hlavní jídla. Všechny recepty jsou velmi jednoduché na přípravu a zvládne je tedy téměř každý.

Luštěniny jsou často podceňovanou složkou jídelníčku, přitom z nich můžeme připravit pestrou škálu plnohodnotných jídel od snídaně až po večeři. Nenechte se odradit délkou vaření a namáčení. V případě, že nestíháte, je lepší sáhnout po plechovce s již uvařenými luštěninami než je nekonzumovat vůbec. Čočka, cizrna či fazole jsou denní součástí mého jídelníčku a tvoří základ domácích pomazánek, buddha bowls, různých karbanátků, omáček i receptů tradiční české kuchyně v rostlinné verzi. Zamilovala jsem si je také v podobě hrachové či cizrnové mouky, ze kterých připravuji omelety nebo slané koláče. Věřím, že vás tento e-book inspiruje k tomu, aby se luštěniny staly oblíbenou součástí vaší kuchyně,” říká koordinátorka a tvůrkyně e-booku Jana Hajrová.

Na tvorbě e-booku se podílela také influencerka a blogerka MaruškaVeg, kterou jste měli možnost také slyšet v tomto našem podcastu. U Marušky doma jsou luštěniny na denním pořádku a střídají všechny druhy.

„Každá luštěnina vyniká něčím jiným a podle toho ji také používám. Například červenou čočku ráda přidávám do polévek nebo omáček. Z fazolí peču brownies nebo je máme rádi jen tak v rajčatové omáčce. Nejoblíbenější a nejčastější je u nás cizrna, protože se hodí snad ke všemu. Máme moc rádi cizrnu na paprice, hummus nebo pečenou cizrnu, kterou si pak dáváme na salát. Mým nejnovějším oblíbeným receptem z cizrny je salát ve kterém je i cibulka, řapíkatý celer, veganská majonéza a spousta dalších dobrot a recept na něj najdete právě v tomto e-booku,” dodává Maruška.

E-book Veggie inspirace: Luštěniny stáhnete zdarma zde.

Nezapomeňte se také zaregistrovat na webinář Dlouhověkost na talíři aneb bohatství ukryté v luštěninách, který proběhne 6. 5. od 18:00. Na webináři se naučíte se také vše potřebné o tom, jak připravovat luštěniny tak, aby nenadýmaly a těšit se můžete i na tipy na zajímavá chutná jídla, po kterých se budou olizovat i vaši známí! Registrace je zdarma. Sledujte také naše sociální sítě, ať se jako první dozvíte o soutěži, kterou chystáme právě ve spolupráci s Bonduelle.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book