Postupujeme do podzimní části Climate Challenge akceleračního programu

BLOG | 24.6. 2020

Česká veganská společnost byla vybrána mezi 6 nejlepších projektů a postupujeme tak do další fáze Climate Challenge akceleračního programu od Impact Hubu. Tento program má za cíl znásobit pozitivní dopad vybraných projektů, které se věnují environmentálním tématům a řešení příčin a dopadů klimatické změny.

Poslední tři měsíce jsme akcelerovali. Zúčastnili jsme se spousty zajímavých workshopů zahrnující témata od Human Centered Design přes měření dopadu až po projektový a time management. Po celou dobu jsme pravidelně konzultovali náš progres s naší osobní mentorkou Ing. Reginou Kubcovou, které tímto také moc děkujeme! Využili jsme i možnosti konzultace s různými experty např. na PR i obchod.

Účast v první fázi Climate Challenge akcelerátoru pro nás byla rozhodně zásadní. Zpočátku jsme byli velmi frustrovaní, když jsme díky zpětné vazbě od pořadatelů akcelerátoru zjistili, že sice máme velmi ambiciózní cíl – snížit konzumaci masa v České republice o 50 % do roku 2040, a ke splnění této mise vyvíjíme množství aktivit, chyběla nám však jasná strategie a měřitelné krátkodobé cíle,” říká předseda České veganské společnosti Martin Ranninger. Proto pro nás největším přínosem je právě vytvoření podrobné strategie do roku 2021, na které jsme společně pracovali mnoho týdnů.” doplňuje Martin Ranninger.

Zajímá vás, jaké projekty se také dostali do 6 nejlepších?

  • Fakta o klimatu – vyhledávají a zpracovávají data související s klimatickou změnou.
  • Zajímej.seportál Institutu cirkulární ekonomiky, který má za cíl informovat širokou veřejnost o tématech cirkulární ekonomiky, ekologie a udržitelnosti a být zdrojem příkladů z dobré praxe napříč těmito tématy u nás i ve světě.
  • Lavaris s.r.o. nabízí systémy, řešení a know-how, jak soukromému sektoru tak i státní správě, k lepší a efektivnější recyklace a přeměna upraveného materiálu na zdroj, a to vše bez dalšího odpadu.
  • Plant.id Skypomocí strojového učení dokáží rozeznat a lokalizovat plevel na polích a díky tomu snížit objem pesticidů a hnojiv zatěžujících životní prostředí.
  • Přežití a rozkvět Ekoškolyvedou mladé lidi, již od mateřských škol k udržitelnému způsobu života a k tomu, aby měli sílu být aktivními občany a vytvářet udržitelnější svět i kolem sebe.

Na naši strategii se můžete podívat zde. Součástí strategie jsou i jasně definované hodnoty, kterých se chceme při své činnosti držet a nikdy z nich neuhnout. Jde o respekt, odbornost, udržitelnost, pozitivní inspirace, rovnost a pragmatismus. Napadá Vás, jak naši strategii zlepšit nebo se chcete jen na něco zeptat? Chtěli byste se stát našimi partnery a společně mise #50by40 dásáhnout? Ozvěte se nám, rádi se s Vámi spojíme.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Zůstaňme v kontaktu

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book