Přijímáme #ClimateChallenge. Z 80 projektů jsme postoupili do akceleračního programu

BLOG | 15.4. 2020

Česká veganská společnost byla společně s dalšími 13 projekty vybrána mezi postupující do další fáze Climate Challenge akceleračního programu od Impact Hubu. Tento program má za cíl znásobit pozitivní dopad vybraných projektů, které se věnují enviromentálním tématům a řešení příčin a dopadů klimatické změny.

Do první fáze bylo vybráno 41 z přihlášených 80 projektů z České republiky i ze Slovenska. Porota nás po prezentaci našeho záměru poslala do další fáze. Čekají nás tedy další užitečné workshopy a spolupráce s přiděleným mentorem, na konci června pak odborná porota vybere 6 postupujících do třetí fáze.

Díky účasti v akcelerátoru získáme cenné znalosti od zkušených odborníků a navážeme nová partnerství, která nám pomohou dosáhnout našeho cíle snížit spotřebu živočišných produktů o 50 % do roku 2040,” říká předseda České veganské společnosti Martin Ranninger. Doufáme také, že nám účast v akcelerátoru pomůže s překonáváním aktuálních překážek, kterým čelíme a že se tak zlepšíme v již zaběhlých procesech,” doplňuje Martin Ranninger.

Více o samotném akceleračním programu se můžete dozvědět v rozhovoru se spoluzakladatelem Impact Hubu Perem Vítkem.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Zůstaňme v kontaktu

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-book plný inspirace

Stáhněte si zdarma e-book, ve kterém naleznete inspiraci na rostlinné snídaně, svačiny, obědy i dezerty. Ať už se rozhodnete začít s bezmasým pondělím, vyzkoušíte měsíční veganskou výzvu nebo budete ve svých oblíbených jídlech postupně zaměňovat živočišné produkty za rostlinné, rádi vám pomůžeme.

Stáhnu si e-book