Výživové poradenství

Hledáte výživového poradce? V roce 2020 jsme proškolili 102 odborníků

BLOG | 28.12. 2020

Rok 2020 byl pro nás jako pro organizaci klíčový v mnoha oblastech. Díky účasti v akceleraci Climate Challenge jsme se začali více zaměřovat na to, jaké mají naše aktivity dopad a jak je případně změnit tak, aby byl náš čas využit efektivně. Díky tomu jsme se od vzdělávání laiků přesunuli ke vzdělávání odborníků. V letošním roce proběhly hned dva semestry našeho kurzu zaměřeného na předání informací o výživě výživovým poradcům, nutričním terapeutům, lékařům i trenérům.

„Efektivita a dopad jsou pro mě velmi důležité. Proto jsme se tento rok zaměřili na vzdělávání těch, kteří své znalosti denně předávají dál. Navíc většina odborníků v České republice nemá dostatek znalostí o správném sestavení rostlinné stravy. To chceme změnit,” říká výživová poradkyně a organizátorka kurzu Mgr. Pavla Široká.

Kurz pro odborníky vznikl ve spolupráci tří výživových organizací – České veganské společnosti, PAN Czech republic a společnosti Nutris. Přednášky během 5týdenního semestru vede celkem 7 lektorů a lektorek, kteří proberou 10 zajímavých témat. V roce 2020 přeběhly hned 2 semestry kurzu a celkem se nám podařilo proškolit 102 odborníků a odbornic včetně těch, kteří se teprve poradci stanou. 

Poradci se specializací na rostlinnou stravu

„Vegani, vegetariáni a lidé, kteří omezují živočišné produkty se často setkávají s radami typu: „Když ti chybí železo, musíš začít jíst maso,” nebo “těhotná žena musí konzumovat ryby, aby měla dostatek EPA a DHA.” Proto jsme se zaměřili na to, abychom precizně vyškolili poradce, u kterých budete mít jistotu, že vám poskytnou informace podle současných vědeckých poznatků. Poradci prošli nejen 5týdenním školením, ale také museli úspěšně absolvovat velmi podrobný test,” dodává Široká.

Pokud tedy hledáte kvalitně proškoleného poradce, připravili jsme pro vás seznam těch, kteří prošli celým kurzem, naším podrobným závěrečným testem a aktuálně také přijímají klienty. Seznam včetně včetně kontaktů na jednotlivé poradce a poradkyně najdete v databázi výživových poradců, kteří se zaměřují na rostlinnou stravu.

Poradci byli vyškoleni v tématech: prevence civilizačních chorob pomocí rostlinné stravy, bílkoviny a sportovní výživa, vláknina, luštěniny, jak plnohodnotně nahradit ryby, suplementace pro různé životní fáze, těhotenství a kojení, děti na rostlinné stravě a také plnohodnotná náhrada mléčných výrobků.

Zajímá vás kurz z odborného hlediska? Přihlásit se můžete na příští semestr. Překvapil nás nejen velký zájem odborníků o kurz, ale i množství pozitivních referencí od účastníků.

Kurz je na vysokej odbornej úrovni, všetky prednášky boli vynikajúco pripravené, nabité informáciami a podané erudovanými odborníkmi. Kurz je veľmi obohacujúci, dozvedela som sa mnoho nových informácii, ktoré použijem pri svojej práci.” MUDr. Emília Modravá

 

Přínosná na kurzu byla především kombinace teorie a praxe. Z kurzu si tak odnáším nejen hlubší teoretické vědomosti o jednotlivých složkách stravy a jejich interakci s tělem člověka, ale také praktické tipy do každodenního života. Lektoři kurzu nejdou pouze po povrchu, ale noří se do hloubky problematiky.” Tereza Deáková

Další semestr kurzu začíná již 11. března a hlásit se můžete zde.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book