A kde bereš bílkoviny?

Objevte veggie inspiraci plnou bílkovin od snídaní po večeře

Každý, kdo se stravuje vegansky nebo vegetariánsky, jistě slyšel tuto otázku mnohokrát. Přestože ve společnosti pořád panuje mýtus, že veganky a vegani trpí nedostatkem bílkovin, získat potřebné množství proteinů z rostlin není nic náročného. Klíčem je pestrá a vyvážená strava založená na celistvých potravinách a optimální kalorický příjem.

V tomto e-booku naleznete praktické recepty, na základě kterých uvidíte, jak snadné je splnit denní doporučenou dávku bílkovin na čistě rostlinné stravě. Nechte se inspirovat našimi tipy na proteiny nabité snídaně, svačiny, polévky i hlavní jídla.

Recepty se skládají zejména z celistvých potravin jako jsou luštěniny, semínka, oříšky a obiloviny, ale najdete zde také několik veganských výrobků, které obohatí váš jídelníček o zajímavé chutě a díky kterým připravíte chutné a výživné jídlo v průběhu několika minut.

Pokud se chcete o bílkovinách ve veganském jídelníčku dozvědět více, přečtete si tento článek na našem webu nebo si poslechněte podcast Narovinu s lékařem MUDr. Romanem Štíchou.

E-book s recepty plný bílkovin
E-book s recepty plný bílkovin
Veganské tacos, česká veganská společnost, vegan recept
Garden Gourmet mleté maso
Pečená cizrna, česká veganská společnost, vegan recept