Na český trh vstupují nové veganské produkty od slovenské značky Goody Foody

BLOG | 17. 8. 2021

Firma Alfa Sorti vyrábí na Slovensku již 25 let, ale veganské produkty pod značkou Goody Foody představila teprve před 8 lety. Nyní vstupuje na český trh s novou řadou produktů ze sóji a pšenice, které vynikají svou chutí i nutričním složením. Produkty Goody Foody jsou certifikované ochrannou známkou V-Label.

Společnost Alfa Sorti se s produkční kapacitou 500 tun měsíčně řadí k velkým hráčům na česko-slovenském trhu a díky dlouhé tradici je také průkopníkem ve vývoji veganských chlazených a mražených produktů. Sóju společnost nakupuje od ověřeného dodavatele z Evropy a kromě sóji používá také pšeničnou či hrachovou bílkovinu. Společnost překvapí i šíří svého sortimentu.

Chceme ľuďom ponúknuť kvalitné a ľahšie jedlo na báze rastlinných proteínov, s vysokým obsahom vlákniny, nízkymi hodnotami tuku a nasýtených mastných kyselín, s nízkym obsahom cukrov a soli,” říká Peter Vittek, jednatel spoločnosti Alfa Sorti. Jesť rastlinnú stravu má pozitívny prínos nielen pre človeka, ale aj pre životné prostredie. Ako výrobca si uvedomujeme vlastnú zodpovednosť a pre nás je dôležitá udržateľnosť výroby, ale aj záväzok voči prírode. Ochrana prírody, šetrný a citlivý prístup k prírodným zdrojom, sledovanie našej uhlíkovej stopy je priamo v DNA nášho podnikania. Máme preto nastavené vysoké štandardy princípov trvalej udržateľnosti nielen interne, ale aj voči svojim dodávateľom,” dodává Vittek.

Mnoho milovníků a milovnic masa jistě zaujmou chutné veganské steaky, ať už Beef style, Chicken style nebo Veggie Medaillon – medailonek s kousky zeleniny. Všechny tyto produkty vynikají vysokým obsahem bílkovin (nad 20 g na 100 g produktu) a poměrně nízkým obsahem tuku (8-9 g na 100 g produktu). Steaky překvapí svou šťavnatostí a “masovou” chutí. V každém z produktů navíc najdete minimálně 4 g zdraví prospěšné vlákniny.

V sortimentu produktů nesmí chybět ani nudličky, ať už ty sójové s minimem tuku, anebo ochucené kousky na gyros či kebab, které kombinují sóju s pšeničnou bílkovinou. Najdete zde ale také rostlinné mleté, které využijete např. ve veganské boloňské omáčce. Specialitou jsou také kostky na guláš, které jsou již ochucené kmínem, paprikou, majoránkou a dalším kořením a velmi tak usnadní vaření.

Produkty značky Goody Foody jsou dostupné v řetězcích Kaufland, Lidl, dále na Rohlík.cz a také v široké síti prodejen se zdravou výživou.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book