Grilujte s V-Label díky soutěži o šťavnaté balíčky

BLOG | 31. 5. 2020

Na grilovací sezónu se těší nejen milovníci masa, ale také a vegani a vegetariánky. Naštěstí dnes již není problém uspořádat plnohodnotnou veggie grilovačku a nápomocná při tom může být certifikační známka V-Label, díky které poznáte veganské produkty na první pohled. Připravili jsme si pro vás velkou soutěž o balíčky těchto produktů! Soutěžte a užijte si to nejlepší veggie grilování!

Základem každé grilovačky je pořádný burger, ten si vychutnáte čistě rostlinně díky placce od Garden Gourmet ve veganské maxi housce od Ölz. V burgeru nesmí chybět rostlinná majonéza značky Hellmann’s a doporučujeme přidat také kimchi od I love Hummus. Burgrem to však nekončí, díky veggie balíčku si můžete ugrilovat i klobásky Garden Gourmet nebo šťavnatý seitan steak dmBio. DmBio pro vás také připravilo zajímavé snacky jako louhované krekry či mandle v tamari omáčce, které oceníte při večerní zábavě se sklenkou certifikovaného vína z vinařství Hajduch či vychlazenou limonádou od Kombucha Market.

Až příště půjdete na nákup, pečlivě si prohlédněte balení veganských produktů a hledejte známé žluté kolečko s nápisem VEGAN. Poznáte ho na první pohled. Nahrajte svůj oblíbený produkt označený veganskou ochrannou známkou V-Label na svůj Instagram, nejlépe rovnou s receptem nebo tipem na použití daného produktu, abychom se mohli navzájem inspirovat. Nezapomeňte přidat soutěžní #vlabelsoutez. Každý týden vylosujeme 3 výherce, kteří od nás dostanou balíček plný veganských produktů v přibližné hodnotě 1 000 Kč. Soutěžit můžete až do půlnoci 27. 6. 2021.

5 důvodů, proč letos grilovat veggie

 • Pro chuť

Při veggie grilování rozhodně o chuťový zážitek nepřijdete, právě naopak! Ochutnejte ty nejmodernější rostlinné produkty, které dnes seženete v každém supermarketu a budete překvapeni rozmanitostí chutí, které rostlinná kuchyně nabízí.

 • Pro zdraví

Kromě lahodné chuti můžete udělat něco i pro své zdraví. Již je všeobecně známé, že rostlinná strava nabízí mnoho výhod ve srovnání se stravou zaměřenou na živočišné produkty, která je spojena s vyšším rizikem různých civilizačních onemocnění jako jsou kardiovaskulární onemocnění, cukrovka druhého typu, některé druhy rakoviny či obezita. Veggie burger má nižší obsah nasycených tuků a vyšší obsah zdraví prospěšné vlákniny.

 • Pro zvířata

Dejte hospodářským zvířatům dovolenou a užijte si grilovačku bez nich! Dnešní průmyslového zemědělství způsobuje utrpení bezpočtu zvířat, z nichž všechna jsou vnímající bytosti se složitým společenským životem. Rostlinná strava minimalizuje počet zvířat, která žijí v těchto podmínkách.

 • Pro planetu

Věděli jste, že veggie grilovačkou můžete pomoci naší planetě? Výměna jednoho hovězího burgeru za rostlinný (např. sójový) ušetří tolik vody, jako kdybyste se 3 měsíce nesprchovali. S ušetřenou půdou a emisemi je to podobné. Bojujte proti změně klimatu při každém jídle!

 • Pro spravedlnost

Pomozte budovat spravedlivější svět nejen při veggie grilovačce! Se stále rostoucí světovou populací nebyla ještě nikdy tak naléhavá otázka, jak všechny spravedlivě a udržitelně nasytit. A právě rostlinná strava může pomoci vytvořit spravedlivější svět tím, že je méně náročná na zdroje.

Pravidla soutěže

 • Pořadatelem soutěže je Česká veganská společnost, z. s. se sídlem v Praha – Nusle, Družstevní 1376/3, PSČ 140 00, IČO 03094936.
 • Soutěž probíhá od 1. 6. do 27. 6. 2021 ve čtyřech soutěžních týdnech (1. 6.–6. 6.;  7. 6.–13. 6.; 14. 6.–20. 6. a 21. 6.–27. 6.). V soutěži lze v daný týden soutěžit vždy od nedělní půlnoci do půlnoci neděle následující.
 • Účastníkem soutěže se může stát fyzická osoba starší 15 let, s trvalým bydlištěm nebo adresou pro doručování na území České republiky. Každý účastník může vytvořit více soutěžních příspěvků. Každý účastník může vyhrát pouze v jednom soutěžním týdnu.
 • Účastník se zapojí do soutěže tak, že na svém Instagramovém účtě zveřejní příspěvek (soutěžní post) s produktem s ochrannou známkou V-Label. Příspěvek musí být označený soutěžním # (#vlabelsoutez). Každý účastník může zveřejnit libovolný počet soutěžních postů, vždy však s jiným produktem.
 • Výhra v soutěži je balíček V-Label produktů v přibližné hodnotě 1 000 Kč. Každý soutěžní týden budou vylosováni 3 výherci. Celkem tedy může vyhrát 12 soutěžících, kteří splní podmínky soutěže.
 • Výherci soutěže budou o výhře informováni prostřednictvím sociální sítě Instagram nejpozději do 5 kalendářních dnů od skončení soutěžního týdne. Výhra bude výherci zaslána poštou na náklady pořadatele soutěže, pokud nebude domluveno jinak.
 • Pořadatel si vyhrazuje právo ze závažných důvodů soutěž zkrátit, přerušit nebo zrušit či změnit její pravidla. Rozhodnutí o výherci je výlučným právem pořadatele a na výhru není právní nárok. Soutěžící bere na vědomí a svou účastí v soutěži souhlasí s tím, že pořadatel nenese žádnou odpovědnost za jakékoli případné škody či jiné majetkové i nemajetkové újmy způsobené využitím či užíváním výher ze soutěže. Výhry nelze vyplatit alternativně v hotovosti. Vymáhání účasti v soutěži či soutěžních výher soudní cestou je vyloučeno.
O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book