Společnost Müller představila novinku Riso Vegan – veganský rýžový dezert

BLOG | 15. 9. 2021

Na českém trhu dlouhou dobu chyběla dostupná alternativa známé pochoutky mléčné rýže, která by byla vhodná i pro vegany a veganky či osoby, které jsou alergické na některé složky živočišného mléka. Na poptávku tento rok zareagovala známá společnost Müller a uvedla na trh rýžový dezert s lahodným kokosovým mlékem.

Müller Riso Vegan je k nerozeznání od varianty z živočišného mléka a je k dostání hned ve dvou příchutích – vanilkové a čokoládové.

„Naším hlavním cílem je spotřebitelům a spotřebitelkám poskytnout takovou nabídku produktů, která co nejlépe vyhovuje jejich rozmanitým požadavkům. Rostlinné produkty se těší stále větší oblibě a zároveň se aktuálně jedná o jeden z nejvýraznějších lifestyle trendů. Chtěli jsme proto na tento trend reagovat. Chuť u veganských výrobků nepatří mezi hlavní kritéria, pro nás je však chuť klíčová. Proto jsme se rozhodli do veganského segmentu vnést to, co je pro Müller zásadní, a to je právě výborná chuť. Riso Vegan je veganský rýžový dezert s kokosovým mlékem, který skvěle chutná,” říká brand manažerka společnosti Müller Adéla Přindišová.

Rýžový dezert se zatím setkal převážně s pozitivními ohlasy a zákazníci a zákaznice chválí především právě jeho chuť. Navíc i do budoucna se můžeme těšit na nové produkty z rostlinné nabídky společnosti Müller, jejichž vývoj právě probíhá. V blízké době bude na trh uveden Müller veganský nápoj s jedinečnou chutí.

Obě varianty rýžového dezertu jsou navíc certifikované ochrannou známkou V-Label. Známka V-Label je v širokém povědomí spotřebitelů a spotřebitelek, jak u těch, kteří dávají výhradně přednost veganským produktům, tak i u flexitariánů a reduktariánů. Obecně je spojována s důvěryhodnými a kvalitními produkty. Komunikace na výrobku je velmi jasná a viditelná, proto umožňuje spotřebiteli lepší orientaci při nákupu,” chválí ochrannou známku brand manažerka společnosti Müller Adéla Přindišová.

Rýžové dezerty seženete na pultech většiny řetězců. Produkty jsou zalistovány například v Albertu, Tescu, Kauflandu, Bille či Globusu a můžete je také sehnat na Košík.cz.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book