Narovinu s majitelkou Blue Vegan Pig Shop Markétou Rakušanovou

BLOG | 12. 9. 2021

Hostkou nové epizody podcastu Narovinu se stala Markéta Rakušanová, majitelka donutového bistra Blue Vegan Pig Shop. Proč se stala vegankou a jak došla k rozhodnutí založit první čistě rostlinné bistro s donutama? Plánují i nějaké další produkty? A jak hodnotí svou YouTube kariéru?

Markéta Rakušanová alias Blue Vegan Pig je blogerka a youtuberka, která na svém kanálu dříve sdílela inspirativní recepty a zábavná videa. Kariéru na YouTube odložila stranou kvůli založení donutárny Blue Vegan Pig Shop, ve které od roku 2017 nabízí veganské donuty zářivých barev a lahodných chutí. Jak těžké je vytvořit donut bez mléka a vajec? A kde bere inspiraci na nové příchutě?

Blue Vegan Pig Shop nově sídlí na adrese Francouzská 76 (zastávka Krymská). Otevřeno je vždy od středy do neděle a donuty si můžete objednat i přes rozvozovou službu Wolt.

Markéta je také matka dvou dětí, které vede k veganskému životnímu stylu. Jaké jsou reakce okolí a je těžké vychovávat děti vegansky? Pokud vás zajímá výživa dětí, nezapomeňte se zaregistrovat na náš webinář Naše rodina se stravuje vegansky – veganství u dětí v praxi.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book