Narovinu s majitelkou veganského domu Danuší Siering

BLOG | 22. 8. 2021

Do nové epizody podcastu Narovinu přijala pozvání zakladatelka vydavatelství Black Swan Media, které vydává N&N Czech-German Magazine, a majitelka prvního veganského domu v České republice Danuše Siering. Jak se Danuše dostala k veganskému životnímu stylu a jaké zajímavé akce chystá ve veganském domě v ulici Na Poříčí?

První veganský dům vznikl v Černé Labuti v ulici Na Poříčí a již v pondělí 30. 8. zde proběhne velmi zajímavá akce s názvem Taste Fake Meat. Na akci budou mít návštěvníci a návštěvnice možnost ochutnat hned 10 alternativ masa a sami rozhodnou, který vzorek získá cenu veřejnosti. Zároveň bude udílena cela odborné poroty. Jak celá akce vznikla a co je jejím cílem? Dočkáme se podobných akcí i v budoucnu?

Danuše žije také v Berlíně, jak hodnotí situaci u nás v porovnání s Německem? Nabízí berlínské restaurace skutečně více veganských jídel? A jak jsou na tom kavárny s nabídkou rostlinných mlék? A kam by Danuše doporučila v Berlíně zajít za rostlinným gastronomickým zážitkem?

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book