Narovinu s Filipem Briššem alias Presento

BLOG | 8. 8. 2021

V nové epizodě podcastu Narovinu jsme přivítali hudebníka Filipa Brišše, který je známý ve veganské komunitě hlavně jako raper Presento, který ve svých textech velmi často otevíral veganská témata, jako jsou práva zvířat. Jak Filip hodnotí zpětně tuto svou životní kapitolu  a co nového chystá v oblasti hudby?

Filip ve své rapové kariéře jako Presento vydal několik písniček, které hodnotí konzumní společnost a nespravedlnost vůči zvířatům. Jak to souviselo s tím, že se stal veganem? A proč si myslí, že nejradikálnější songy byly u posluchaček a posluchačů nejoblíbenější? A proč už se jako Presento pokračovat nechystá?

Kromě hudby se Filip dříve věnoval také gastronomii a otevřel vlastní bistro McVeg v Olomouci, co ho k tomu vedlo a jaká to byla životní zkušenost? A jaké je to být veganem v Olomouci a které restauraci či kavárny by doporučil návštěvníkům a návštěvnicím? A jakému sportu v nedávné době propadl?

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book