Narovinu s Jakubem Fayem z Growlight

BLOG | 9. 5. 2021

Dalším hostem podcastu Narovinu se stal jednatel firmy Growlight, která se zabývá vertikálními zahradami, Jakub Fay. Jak se k této oblasti dostal a co stálo za vznikem firmy? Jak se vertikální zahradničení liší od toho běžného a pro koho jsou vertikální zahrady vhodné?

Growlight je český food tech startup, který se zabývá vývojem a výrobou automatických hydroponických systémů, díky kterým lze pěstovat různé plodiny i v zimě a v interiéru. Vertikální zemědělství je efektivnější z hlediska prostoru a může být dokonce dobrým řešením pro restaurace či hotely, jak získat soběstačnost v produkci nejen bylinek. Jak se liší vertikální zahrada od té běžné? Proč se bylinkám na českých okenicích často nedaří? A proč je pěstování bylinek doma udržitelnější?

Growlight se v loňském roce také zúčastnil akceleračního programu Future of Food od pražského Impact Hubu. Jaká to byla zkušenost? A doporučil by Jakub program dalším podnikatelům? Rozpovídali jsme se i o konkrétních bylinkách, jaké jsou Jakubovi nejoblíbenější? A jaké bylinky jsou vhodné na podpoření zdravé psychiky?

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book