Narovinu s Jakubem Macejou z Kolektivu pro zvířata

BLOG | 18. 7. 2021

Hostem nejnovější epizody podcastu Narovinu se stal jeden ze členů brněnské organizace Kolektiv pro zvířata. Jak se Jakub dostal k veganství a jaká byla jeho cesta k aktivismu? Jak vznikl spolek Kolektiv pro zvířata a jaké zajímavé akce pořádá? A jaké je to být veganem v Brně?

Kolektiv pro zvířata je brněnský spolek organizující například známý VeganFest – přednáškovou vícedenní akci, která je jediná svého rozměru v České republice. Kromě toho také pořádají spoustu happeningů a dalších akcí a kvůli pandemii koronaviru se také částečně přesunuli do online prostoru novým seriálem Síla soucitu. Na koho se můžete těšit v druhé sérii tohoto zajímavého projektu?

V podcastu jsme se s Jakubem bavili také o smyslu aktivismu nebo prevenci vyhoření, které je bohužel u aktivistů a aktivistech poměrně časté. Jaké prvky psychohygieny zařadil sám Jakub? A organizování jakých akcí by nejvíce doporučil úplným začátečníkům?

Kolektiv pro zvířata je organizace, která z velké části funguje díky dárcům. Pokud se vám aktivity této organizace líbí, nezapomeňte je podpořit.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book