Narovinu se spoluzakladatelem firmy Nemléko Davidem Balcarem

BLOG | 14.6. 2020

V nejnovější epizodě podcastu Narovinu jsme přivítali Davida Balcara, spoluzakladatele a spolumajitele firmy Nemléko. Ten se svou přítelkyní Amálií Koppovou založil firmu Nemléko přibližně před 4 lety ve svých 21 letech. Jak Nemléko vlastně vzniklo a proč se David stal veganem?

Nemléko je mladá česká firma vyrábějící alternativy konvenčních mléčných produktů z rostlinných surovin, např. z mandlí, máku, lískových ořechů nebo z českého ovsa. V nabídce kromě nemléčných nápojů najdete například mandlové jogurty, zmrzlinu nebo pomazánky. Firma také představila dvě další značky – osvěžující ledové čaje v bio kvalitě Yestea a nově také fermentované produkty pod značkou Bacilli. Nemléko můžete zakoupit v prodejnách se zdravou výživou, v řetězci Globus, na Rohlík.cz nebo si můžete objednat balíček přímo z e-shopu Nemléka.

S Davidem jsme probrali začátky samotného Nemléka, které vznikalo ve stísněných domácích podmínkách, než se nakonec výroba přesunula do velké nemléčné továrny kousek od řeky Berounky. Jak vznikaly první lahve Nemléka? Jak podstatná byla z Davidova pohledu Hithitová kampaň Zamiluj se do Nemléka a doporučil by crowdfunding i dalším začínajícím podnikatelům? Jak vytvořit ze značky opravdový lovebrand, u kterého se budou fanoušci fotit s produkty a sdílet je na Instagramu? A jak to všechno vlastně souvisí s veganstvím a pomocí zvířatům?

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book