Narovinu se zpěvákem a textařem Benem Cristovao

BLOG | 20.12. 2020

Hostem posledního letošního podcastu Narovinu se stal známý zpěvák, písničkář, příležitostný herec a také sportovec Ben Cristovao. Jaká byla jeho cesta k veganství? Co byla jeho “ultimate choice”? A kam si nejraději zajde v Praze na dobré rostlinné jídlo?

Ben Cristovao je známý český zpěvák oceněný také Českým slavíkem v roce 2016. Letos se stal také výhercem českého kola Eurovision a měl reprezentovat Českou republiku na finále v Rotterdamu, které však bylo kvůli pandemii koronaviru zrušeno. Kromě hudby se ale Ben věnuje také sportu, konkrétně například brazilskému jiu-jitzu. Jak takový sport vypadá? Setkal se s předsudky ohledně sportu na rostlinné stravě? A jaké byly vlastně reakce jeho fanoušků a fanynek, když se začal stravovat rostlinně? Jaká je podle něj přijatelná míra propagace veganství nejen v textech písní?

S Benem jsme se také bavili o jeho dalších projektech. Jak pandemie koronaviru poznamenala jeho nově otevřený podnik Výčep Kabelovna? Co stálo na počátku tohoto podniku a v čem je výčep speciální? A jaký nový lahodný produkt plánuje Ben vypustit začátkem příštího roku?

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book