Narovinu s Dewii o zero-waste udržitelném životním stylu

BLOG | 31.5. 2020

Pozvání do nového dílu podcastu Narovinu přijala influencerka, výživová poradkyně a autorka knih o veganství a udržitelnosti Karolína Rathousová alias Dewii. Tématem byl právě zero-waste a udržitelný životní styl. Jak se k němu Dewii dostala a jaké nám poradí tipy?

Karolína Rathousová alias Dewii není jen influencerka, ale také v rámci své výživové praxe radí klientům s tím, jak správně sestavit veganský jídelníček. Také je autorka hned dvou knih, od Veganova průvoce nyní přešla k udržitelnosti a minulý rok vydala knihu EKO PRŮVODCE. Co vše v ní čtenář najde? Jak dlouho Dewii knihu psala? Jaká je její nejoblíbenější kapitola a která jí naopak dala nejvíce zabrat?

S Dewii jsme se bavily především celkově o tom, jak žít udržitelný život.. „Co se týče účinnosti, tak mi přijde, že lidé se hodně soustředí na ten odpad, ale co jsem tak četla, tak samozřejmě odpad má také dopad, ale není to tak účinné jako právě veganství nebo doprava,” radí Dewii na téma, jak nejefektivněji snížit svou ekologickou stopu. Jak tedy vlastně souvisí udržitelnost a zero-waste životní styl s veganstvím? Čím by měl člověk začít? 

Proč jsou potraviny v bezobalech většinou dražší než ty ze supermarketu? Kolik Dewii měsíčně utratí za jídlo? Co jí stále ještě dělá problém a jaké oblasti má naopak zmáklé na jedničku? Jaký je její nejoblíbenější zero-waste produkt a který jí naopak stále chybí?

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book