Narovinu s autorkou knihy Zdravě jíst Lenkou Špaček

BLOG | 3.1. 2021

Hostkou prvního letošního podcastu se stala výživová poradkyně, maminka dvou dětí a autorka blogu a knihy Zdravě jíst Lenka Špaček. Co ji přivedlo k veganství? Proč se rozhodla sepsat kuchařku bez bílé mouky, bílého cukru a tropických plodin? A jaké tipy přinese rodičům malých veganů a veganek?

Kniha Zdravě jíst je unikátní například v tom, že se nesoustředí jen na zdravou kuchyni (bez bílé mouky, bez bílého cukru), ale myslí i na co největší udržitelnost, když přijde na naší stravu. Proto kuchařka neobsahuje palmový tuk ani další tropické plodiny (včetně banánů, kokosu či oblíbených avokád). Kuchařku seženete také na našem e-shopu zde.

S Lenkou Špaček jsme mnoho prostoru věnovaly také její zkušenosti s výchovou dvou dětí. Jak je vede k veganskému a udržitelnému způsobu života? Jak problematické bylo vyřešit stravu ve školce a jsou problémem návštěvy karnistů? Jak odpovídat na otázky dětí ohledně odlišné stravy v rodině a jaké jim připravit svačiny?

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book