Narovinu s majitelem PURO Davidem Zmrzlým

BLOG | 3.5. 2020

Dalším hostem podcastu Narovinu se stal David Zmrzlý, majitel známého e-shopu PURO shop. Jak se David dostal k veganství? Jaká byla jeho prvotní motivace? A proč se rozhodl otevřít PURO shop?

Počátky e-shopu puroshop.cz sahají až 6 let nazpět, tehdy se e-shop specializoval především na produkty berlínské firmy Veganz, nyní však v sortimentu najdeme mnohem více produktů od českých i zahraničních firem – mnohé z nich nikde jinde, než právě v PURO shopu k dostání v České republice nejsou. Dlouhodobě nejoblíbenější je mezi zákazníky ovesné mléko Oatly barista,” uvádí zakladatel e-shopu David Zmrzlý. Jaké další produkty mezi zákazníky opravdu vedou? A jaké preferuje sám David?

Jedna z hodnot PURO shopu je také ochrana životního prostředí. Jak se o to David a jeho tým snaží v praxi? Jaké inovace v balení a dopravě zavádějí pro větší udržitelnost a jak sami bojují proti plýtvání? Pro Pražáky a Pražačky je určitě zajímavá i spolupráce s Nesnězeno, kde mohou ulovit některé PURO produkty.

Jak hodnotí David dnešní nabídku rostlinných produktů v porovnání s předchozími lety? Co na českém trhu zatím chybí a kam se budou trendy v nabídce vyvíjet? Jaká je budoucnost PURO shopu a co by David poradil budoucím podnikatelům?

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book