Narovinu s manžely Vincourovými ze Zvířata nejíme

BLOG | 5.4. 2020

Do nejnovějšího dílu podcastu Narovinu přijali pozvání hned dva hosté – manželé Michaela a Lukáš Vincourovi, kteří stojí za aktivistickým uskupením Zvířata nejíme. Jak vlastně došlo ke vzniku tohoto hnutí? Na čem právě pracují a co plánují do budoucna?

Spolek Zvířata nejíme sdružuje lidi aktivně bojující za práva zvířat, založili ho Michaela a Lukáš Vincourovi a společně s dalšími členy pořádají různé happeningy a vedou kampaně, které mají pomoci především hospodářským zvířatům. Zajímavá je např. kampaň Chci znát pravdu za zavedení kamerových systémů na jatkách, která jde dle slov Michaely velmi dobře Věříme tomu na 100 %,” uvedla v podcastu. Připojit svůj podpis k dalším 23 tisícům lidí můžeš zde.

Čas v karanténě věnují aktivisté přípravám k vydání dlouho připravované knihy Nesvoboda, která bude mapovat využívání zvířat na nejrůznějších frontách. Výjimečná bude tím, že se soustředí na dobře známé české prostředí a mapuje problematiku opravdu komplexně od velkochovů a jatek přes zoologické zahrady a koňské dostihy až po problematiku domácích mazlíčků. Vydání je plánované na květen tohoto roku.

V rozhovoru jsme se dostali také na to, jak se Michaela a Lukáš seznámili. Bylo to díky veganství? Jak dlouho jsou vlastně vegani? Kdo u nich doma lépe vaří a jakou jsou jejich neoblíbenější pražské restaurace? A především – kolik mají doma zvířat a jak se k nim dostala?

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-book plný inspirace

Stáhněte si zdarma e-book, ve kterém naleznete inspiraci na rostlinné snídaně, svačiny, obědy i dezerty. Ať už se rozhodnete začít s bezmasým pondělím, vyzkoušíte měsíční veganskou výzvu nebo budete ve svých oblíbených jídlech postupně zaměňovat živočišné produkty za rostlinné, rádi vám pomůžeme.

Stáhnu si e-book