Narovinu s majitelkou restaurace Die Küche Pavlou Drlíkovou

BLOG | 6.12. 2020

Hostkou nové epizody podcastu Narovinu se stala majitelka restaurace Die Küche Pavla Drlíková, která je mimochodem také držitelka prvního místa v naší soutěži o nejchutnější rostlinné jídlo 2020. Jak se dostala ke gastronomii? Jaké je její nejoblíbenější jídlo a kde bere inspiraci při vaření?

Die Küche je brněnská čistě rostlinná restaurace, která sídlí v Kabinetů MÚZ V Sukově ulici už od roku 2016. Cílem restaurace je ukázat nejen veganům, že i čistě rostlinná jídla mohou přinést vysoký gastronomický zážitek. To potvrzuje i majitelka Pavla Drlíková, která letos zvítězila v naší soutěži o nejchutnější rostlinné jídlo 2020. Proč se do soutěže přihlásila? Jak hodnotí konkurenci a chystá se zvítězit i příští rok?

Snažila jsem se vymyslet recept tak, aby do sebe jednotlivé chutě zapadaly. Zároveň, aby byl každý jednotlivý komponent perfektně ochucený a měl odlišnou strukturu. Jemná konzistence, crumble jako křupavá složka a kaviár představující “výbuch” silných chutí,” říká Pavla Drlíková.

V podcastu jsme se bavily i o současné situaci ohledně pandemie koronaviru. Jak se s ní Die Küche vyrovnává? Jak fungovali během lockdownu? Jak se připravili na otevření a co mají naplánováno pro návštěvníky po novém roce?

Die Küche má opět otevřeno od čtvrtka 3. 10. Restauraci můžete navštívit každý všední den od 11 do 20 hodin a v sobotu od 12 do 18 hodin. Polední i odpolední menu najdete na Facebooku restaurace nebo na webových stránkách.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book