Narovinu s Veronicou Leroy o udržitelném a vegan cestování

BLOG | 13.7. 2020

V novém díle podcastu Narovinu jsme se zaměřili na cestování. O tom, jak cestovat vegansky a udržitelně nám pověděla influencerka, fotografka a vášnivá cestovatelka Veronica Leroy. Kam se chystá v nejbližší době a pokazil jí koronavirus nějaké plány?

Veronica Leroy je influencerka a food-blogerka, která se věnuje také focení různých rostlinných produktů a veganských jídel na své sociální sítě (Instagram), spoustu jejích lahodných receptů najdete na jejím blogu. Známá je také svou vášní pro minimalistiké a low-costové cestování, strávila např. celé 4 měsíce v jihovýchodní Ásii s batohem o hmotnosti přibližně 6 kg. Jak cestovat vegansky a jak při tom co nejméně zatížit naši planetu?

Veronica se podělila o několik praktických tipů. Co by si žádný vegan neměl zapomenout přibalit do batohu, když chce cestovat udržitelně? Jaké svačiny jsou nejlepší na cesty? Dozvěděli jsme se také zajímavé cestovní zážitky, v jaké zemi se cítila jako ve veganském ráji? Kde naopak často skončila u rýže se sójovou omáčkou? A co nejhoršího se jí na cestách přihodilo?

Na co by si vegani a veganky měli dát nejen při cestování pozor? Kam nejblíže za opravdovým vegan gurmánským zážitkem? A kam zase za zážitky se zvířaty?

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book