Narovinu s Jirkou a Nikolou z Trvalého Pytliště

BLOG | 26.7. 2020

Hosty další epizody podcastu Narovinu se stali studenti a zakladatelé malého bezobalového obchodu v Českých Budějovicích s názvem Trvalé Pytliště. Co stálo za vznikem tohoto projektu a jak těžké bylo pro dva studenty bez zkušeností s podnikáním otevřít vlastní obchod?

Trvalé Pytliště je poměrně nový bezobalový obchod v Českých Budějovicích v Lipenské ulici, který otevřeli dva studenti tehdy prvního ročníku vysoké školy Nikola a Jirka. Co je k tomu vedlo? Jak zvládli skloubit studium a podnikání? Jak si vybírají dodavatele? Kdo jsou jejich nejčastější zákazníci? A proč pro ně úspěšná kampaň na Hithit byla klíčová?

Nikola je jako dlouholetá vegetariánka otevřená i veganství, ke kterému se dle vlastních slov snaží stále více směřovat, a proto v obchodě najdete i zajímavé veganské produkty např. od firmy Soyka, Supervego nebo I love Hummus. Jaké jsou u zákazníků nejoblíbenější?

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book