Nové směsi na přípravu veganských burgerů Sanum Gustum

BLOG | 11.6. 2020

Ostravská firma DD servis vyrábí zdravé směsi na burgery hned ve třech variantách. Spolupráci s firmou jsme začali spotřebitelským testováním v rámci našeho firemního programu, nedlouho poté jsme produkty také certifikovali ochrannou známkou V-Label.

Směsi na výrobu burgerů značky Sanum Gustum jsou odpovědí pro všechny, kdo si rádi dopřejí chutné a zároveň zdravé jídlo, ale nemají tolik času na jeho přípravu. Pod touto značkou seženete hned 3 druhy směsí, které jsou vyráběny z obilovin a sušené zeleniny. Základem je většinou špalda, ale celiaky potěší i jáhlový burger s červenou řepou, který je bezlepkový. Alergici na sóju zase ocení, že všechny tři dostupné druhy tuto luštěniny neobsahují.

Díky použitým ingrediencím mají směsi vysoký obsah vlákniny (9 – 15 g / 100 g podle druhu) a nezanedbatelný podíl bílkovin (15 – 18 g / 100 g). Chuťově výsledné burgery odpovídají použité sušené zelenině – paprikový, řepový i špenátový burger, každý si najde svého oblíbence. Z nutričního hlediska jsou burgery zajímavé také použitím lněného semínka či čočkové a cizrnové mouky.

„Ačkoliv sami nejsme vegani či vegetariáni, jsme přesvědčení, že díky zvyšující se životní úrovni konzumujeme až nezdravě zbytečně mnoho produktů živočišného původu a zvláště masa. Chováme na porážku daleko více zvířat, a to často v nevyhovujících podmínkách, krmíme je hormony a antibiotiky. V našem jídelníčku zapomínáme na pestrost, vlákninu a vyváženost, což ve spojení s urbanistickým životným stylem, psychickým napětím a redukovanou pohybovou aktivitou vede ke mnohým zdravotním problémům, metabolickému syndromu a jiným civilizačním onemocněním,” sděluje majitel firmy MVDr. Lešek Król.

Směsi Green burger distribuuje Natural Jihlava, takže jsou k dostání v široké síti prodejen se zdravou výživou. Porozhlédněte se ve vaší oblíbené zdravé výživě, případně se zeptejte, zda mají produkty značky Sanum Gustum v nabídce.

Přicházíme na trh s nutričně hodnotnými a zároveň chutnými výrobky, které budou přijatelné nejen pro vegany a vegetariány ale hlavně přijatelné pro „všežravce“. Nabízené výrobky mohou vést ke snížení konzumace masa a jiných živočišných produktů, což prospěje nejen našemu zdraví, naší přírodě, ale také svědomí, kdy kvůli nám nemuselo zvíře trpět,” doplňuje MVDr. Lešek Król.

A jak s přípravou? Je to opravdu jednoduché. Do směsi stačí přidat vodu a z jednoho balení získáte až 8 středně velkých karbanátků, které si můžete vychutnat jen tak s bramborem nebo tradičně v housce. Vyzkoušet můžete naši domácí bulku.

Domácí burgerové housky

Ingredience: 300 g hladké bílé mouky, 100 g celozrnné špaldové mouky, 250 ml vody, 30 ml řepkového oleje, 2 lžičky třtinového cukru, 2 lžičky soli, balíček sušeného droždí, černý sezam na posypání

Postup: Všechny ingredience kromě sezamu smícháme a vypracujeme těsto, které necháme pod utěrkou přibližně hodinu kynout. Nakynuté těsto si rozdělíme na 8 částí. Na vál si nasypeme trochu hladké mouky a z částí tvarujeme bulky, které necháme pod utěrkou dokynout ještě tak 30 minut. Poté bulky potřeme vodou s trochou soli a posypeme sezamovými semínky. Pečeme v troubě na 200℃ přibližně 20 minut. Po vyndání bulek z trouby je přikryjeme čistou utěrkou a necháme je pod ní vystydnout.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book