Lidé

Silvestr Vandrovec Špaček, předseda, vystudoval Literární akademii a spolupořádal kulturní akce jako autorská čtení a vystoupení amatérských divadel v klubu Cross. Od roku 2010 je veganem a podílí se na organizaci každoroční street party Veggie Parade a dalších aktivitách z. s. Otevři oči. V současnosti se živí jako překladatel dětské literatury a IT analytik.

Daniel Cao, právní expert ČVS, absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity a kromě advokacie působí v několika neziskových organizacích zaměřených na ochranu zvířat. K etickému veganství ho vedlo přesvědčení o morální povinnosti lidí chovat se ke zvířatům spravedlivě.

Jana Kupcová vystudovala sociální práci a v současnosti provozuje veganský catering v Praze. Maso odmítala ze soucitu k hospodářským zvířatům od svých 13 let a vegankou se stala v roce 2011. V posledních letech se věnuje podpoře veganského způsobu života v oblasti gastronomie a sociálním aspektům veganství.

Ján Kupec vystudoval umělou inteligenci, živí se programováním a dlouhodobě se zabývá ekologií a udržitelností. Environmentální a etické aspekty živočišné produkce ho přiměly, aby vyzkoušel život bez využívání zvířat a následující pozitivní zkušenost (veganem je od roku 2002) ho přesvědčila, že tento životní styl stojí za to aktivně podporovat. Proto také v roce 2014 inicioval i vznik ČVS a byl jejím prvním předsedou.

Eliška Selinger, lékařská expertka ČVS, je studentka všeobecného lékařství věnující se výzkumu a popularizaci vědy. K veganství dospěla přes reduktariánství a vegetariánství z etických důvodů v roce 2013, kdy také začala s kolegyní psát food blog Chudý vegosaurus. V současnosti se ale více než vaření věnuje přednáškám a psaní článků o veganství i vědě.

Tereza Vandrovcová vystudovala sociologii na Filozofické fakultě UK a přednáší sociální psychologii a animal studies (Humanimal.cz) na Karlově univerzitě, Masarykově univerzitě a University of New York in Prague. Maso nejí od roku 2002, v roce 2011 se stala z etických důvodů vegankou. Propagaci veganství se věnuje prostřednictvím přednáškové činnosti pro veřejnost, skrze portál Soucitně.cz, ale i v rámci občanského sdružení Otevři oči.