Nepřehlédněte velkou novinu: Česká veganská společnost se stává ProVeg Česko

BLOG | 1. 8. 2021

Máme pro vás opravdu velkou novinu! Spojujeme se s mezinárodní organizací ProVeg International, abychom dokázali ještě efektivněji budovat rostlinnější budoucnost. Co nás k tomuto kroku dovedlo a co to vlastně znamená?

ProVeg International je mezinárodní organizace, která působí již v mnoha nejen evropských zemích. My jsme se při tvorbě naší mise i strategie od začátku u ProVeg velmi inspirovali a připojili se k cíli snížení spotřeby masa a dalších živočišných produktů globálně o 50 % do roku 2040. 

S ProVeg International jsme již spolupracovali na různých kampaních a díky tomu jsme byli v častém kontaktu. Přišlo nám to tedy jako přirozené pokračování našeho vývoje se u ProVeg International pouze neinspirovat, ale opravdu se stát jejich součástí.

Nadále si však zachováme částečnou nezávislost a nemusíte se tedy bát, že byste přišli o další skvělé e-booky či webináře. Věříme, že být součástí známé mezinárodní organizace s sebou přinese mnoho benefitů včetně efektivnějšího dosahování našich cílů díky využití zkušeností a znalostí, které ProVeg za léta fungování na několika světových trzích nasbíralo, nebo zapojení do mezinárodních kampaní jako je Veggie Challenge a mnohé další.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book