Stali jsme se národním zástupcem V-label

Nově budeme v České republice zastupovat mezinárodní značku V-label. Použitím této certifikace se výrobce zavazuje, že jeho produkt neobsahuje žádné živočišné složky.

Díky V-label si může zákazník snadno ověřit, zda je produkt skutečně vegetariánský nebo veganský, aniž by přitom musel podrobněji zkoumat seznam ingrediencí. Kromě toho, že ušetří čas, bude mít také jistotu, že produkt skutečně neobsahuje žádné suroviny živočišného původu, a to včetně éček. Certifikace zároveň zaručuje, že žádná zvířata nebyla využívána ani v procesu výroby produktu. Taková informace se přitom na štítcích potravin běžně nevyskytuje.

Společnosti někdy používají vlastní značku V. Na tu se však nedá zcela spolehnout, protože neexistují jednotná kritéria pro její udělení a její naplňování nekontroluje žádná inspekce. Výhodou V-label je, že firmy musí splňovat stejné podmínky ve všech 27 zemích, kde je již značka zavedená. Díky tomu je proces jejího udělení transparentní. Lidé stojící za V-label pravidelně docházejí k výrobci, dohlížejí na výrobu produktů a reflektují každou změnu ve složení.

ČVS se nově stala národním zástupcem pro tuto certifikaci. To znamená, že si u nás budou moct výrobci o udělení značky zažádat. Celosvětově V-label označuje více než 10 tisíc produktů a nyní se k nim budou moct zařadit i výrobky z České republiky.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.