Křupavé veganské novinky od Emco

BLOG | 22.10. 2020

Emco je česká rodinná firma vyrábějící müsli, kaše, tyčinky i ovesné vločky z českého ovsa. Firmu před 30 lety založil Zdeněk Jahoda a nyní ji vede jeho syn, Martin Jahoda. Emco také distribuuje rostlinné produkty značky Joya a Violife a nově jsou produkty Emco certifikovány ochrannou známkou V-Label.

Emco nemyslí jen na chuťový prožitek, ale i na zdraví svých zákazníků, což je patrné i z nejnovější řady produktů s předponou “SUPER”. Veganské Super mysli zakoupíte hned ve čtyřech příchutích z nich tři jsou dokonce bez cukru. Slazeny jsou vlákninou z čekanky. Dostupné je i veganské čokoládové Super mysli s quinoou obohacené o rostlinný protein. Všechny mysli od Emco mají základ v českém ovsu a jsou navíc bez palmového oleje.

„Všechny Emco produkty jako jsou mysli, ovesné kaše, ovesné vločky, sušenky nebo tyčinky jsou ze své podstaty rostlinné, takže nám přišlo přirozené o této skutečnosti zákazníky informovat prostřednictvím známé značky V-label. Rostlinný profil našich výrobků chceme dlouhodobě držet, proto jsme například před lety použili také rostlinné bílkoviny do našich proteinových výrobků (místo obvyklé syrovátky). Kromě cereálních výrobků navíc Emco distribuuje i značky, které jsou vyloženě rostlinnou alternativou standardních produktů, jako například rostlinná mléka Joya,” sdělil generální ředitel společnosti Emco Martin Jahoda.

Quinou obsahuje také skvělá čokoládová Super kaše, kterou ocení především ti, kteří ráno nestíhají a přesto si chtějí dopřát chutnou, teplou snídani, která je zasytí na celé dopoledne. Kaši stačí zalít horkou vodou a počkat 5 minut, nebo zalít studenou vodou a dát na 1 minutu do mikrovlnné trouby. Díky obohacení o sójový protein obsahuje navíc 1 porce téměř 10 g bílkovin. Pokud čokoláda není váš šálek kávy, jistě vás potěší, že i další Super kaše od Emco jsou veganské, konkrétně Super kaše s chia semínky a jahodami nebo lesní směsí a proteinová Super kaše s višněmi.

Na výlet si zase nezapomeňte přibalit některou z výživných tyčinek. Emco nabízí široký výběr tyčinek z ořechů nabitých proteinem nebo tyčinky 100% z ovoce, svou oblíbenou si tedy najde každý. Nejnovější přírůstky do tyčinkové Emco rodiny jsou tyčinky slazené vlákninou z čekanky, které neobsahují přidaný rafinovaný cukr. Vybrat si můžete ze dvou příchutí – kokos s mandlí nebo pistácie, obě jsou čistě rostlinné.

Vláknina z čekanky neboli inulin je přírodní nízkokalorické sladidlo, které má podobné vlastnosti a sladivost jako cukr, ale obsahuje jen 5-7 % sacharidů, navíc je plné zdraví prospěšné vlákniny.

Produkty Emco zakoupíte ve většině supermarketů nebo přímo na stránkách společnosti.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book