Zdravé novinky od GreenFood Nutrition potěší nejen sportovní nadšence

BLOG | 1.10. 2020

GreenFood Nutrition je česká firma, která se soustředí na potraviny a doplňky stravy z prvotřídních a plnohodnotných surovin. Ze sortimentu si vyberou sportovci, vegani, lidé s intolerancí laktózy či lepku i lidé držící redukční dietu. Nově jsou produkty GreenFood také certifikované ochrannou známkou V-Label.

Soustředíme se především na rostlinné doplňky výživy, protože jsme přesvědčení o tom, že příroda okolo nás nabízí množství složek, které příznivě působí na naše zdraví a nabízí velké množství alternativ k léčivům. 98 % výrobků GreenFood je veganských,” informuje Barbora Kachlíková ze společnosti Green Food Nutrition. Pro certifikaci ochrannou známkou V-label jsme se rozhodli, protože mezinárodní známka V-label je zárukou nejvyšší kvality a pravosti výrobků vegan. Chceme členům České veganské společnosti postupně představit náš sortiment kvalitních vegan výrobků za rozumnou cenu,” pokračuje Kachlíková.

Vegany jistě potěší čistě rostlinný Vegan čokoládový protein na bázi hrachového a dýňového proteinu. Protein vyniká jemnou čokoládovou chutí díky směsi Nutriz (stabilizovaná směs sušeného rýžového sirupu, rýžového škrobu a rýžové mouky), obsahuje vyvážený obsah plnohodnotných bílkovin, vlákniny a omega 3 a 6 nenasycených mastných kyselin. Navíc neobsahuje žádné živočišné proteiny, sóju ani lepek, je tedy ideální pro alergiky.

Dalším zajímavým produktem od GreenFood jsou tzv. low-carb kaše s krémovou chutí, které jsou hotové během dvou minut, stačí je zalít horkou vodou nebo ohřátým rostlinným mlékem. Díky použití přírodního sladidla Erythritol kaše vyniká nízkým obsahem cukrů, energeticky je však velmi vydatná a dodá energii kdykoliv během dne. Dle vlastních preferencí si můžete vybrat kaši rýžovou, ovesnou, pohankovou či dokonce čirokovou.

Společnosti GreenFood Nutrition není cizí ani udržitelnost, takže kaše i veganský protein zakoupíte v ekologických papírových obalech s fólií BOPA a CPP. Na tyto obaly s uzavíratelným zipem přešla firma nedávno ze sáčků s hliníkovou vrstvou, čímž vznikají nižší emise CO2 při výrobě i likvidaci.

Rychlé a zdravé zasycení není však jediné, co můžete od firmy GreenFood Nutrition očekávat. Firma totiž nabízí také nejrůznější doplňky stravy, z nichž některé jsou vhodné i pro vegany. Jde například o doplněk Vegan Omega 3, 6, 9 vyrobený z lněného semínka, Železo nebo Vitamín K, Calcium s magnesiem a zinkem. Vegani a veganky jistě ocení rostlinná Probiotika LactoSpore, což jsou probiotika založená na půdních prospěšných bakteriích. Jejich výhoda je, že neobsazují tenké střevo a nekonzumují prospěšné bakterie, které v něm již rostou, naopak kolonizují střevo tlusté.

Produkty GreenFood Nutrition zakoupíte přímo na stránkách společnosti, v kamenné prodejně v Břeclavi nebo v některých dalších vybraných e-shopech a kamenných prodejnách. Pokud prahnete po informacích, určitě nepřehlédněte GreenFood blog PharmDr. Lady Machové.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book