Ovesné nápoje do ruky potěší nejen rodiče malých veganů a veganek

BLOG | 14.12. 2020

Společnost Nurture nabízí rostlinné mléčné nápoje vyvinuté speciálně pro malé děti už od 1 roku věku s důrazem na rozvoj imunity dětí. V nabídce nechybí ovesná, ale i ovocná pitíčka v praktickych balení akorát do dětských rukou. Obohacená jsou o důležité vitamíny a minerály a nově také nechybí ochranná známka V-Label.

Společnost Nurture je malá česká rodinná firma, za kterou stojí rodiče tří dětí. Cílem bylo vyvinout takový dětský nápoj, který by chutnal a zároveň posiloval imunitní systém dětí.

Projekt začal s nástupem naší první dcery do školky, tedy v době, kdy se u dětí teprve vyvíjí imunitní systém a vlivem kolektivu nastává častá nemocnost. Kromě vyvážené stravy jsme hledali další způsob, jak imunitu podporovat dlouhodobě a preventivně. Navíc nám na trhu chyběl vhodný dětský nápoj, bez přidaného cukru nebo sladidel. Nakonec se nám podařilo vytvořit produkty, které v sobě tyto důležité, zdraví prospěšné aspekty snoubí,” říká spoluzakladatelka společnosti Lucie Sanders.

Proto produkty Nurture obsahují betaglukany Wellmune®, které jsou získány z pekařských kvasnic a posilují dětskou imunitu. Nápoje jsou bez přidaného cukru a jsou jsou vhodné i pro vegany a alergiky (obsahují bezlepkové ovesné vločky). Produkty jsou nově certifikované ochrannou známkou V-Label.

Stále více lidí se přiklání k veganské stravě a pro tyto zákazníky bývá často náročné zjistit, zda je celé složení výrobku opravdu veganské. U Nurture se jednalo hlavně o transparenci vitamínu D3, který může být v necertifikovaných výrobcích živočišného původu. Nejdůležitější je pro nás ale myšlenka, že jsme součástí cesty ze zažitého a dlouhodobě neudržitelného způsobu produkce a konzumace potravin. Značka V-label nám tyto hodnoty pomáhá komunikovat,” dodává Lucie Sanders.

Ovesná řada Oatie obsahuje tři zajímavé příchutě a nápoj přírodní, bez příchutě. Pochutnat si děti mohou na nápoji banánovém, čokoládovém či jahodovém. Nápoje jsou obohacené o vitamíny B2, B6, B9 i pro osoby redukující živočišné produkty důležitý vitamín B12. Najdeme zde také vitamín C, D. Z minerálů pak zinek a důležitý vápník.

Druhou kategorií je ovocná řada Fruity. Jde o pramenitou vodu ochucenou šťávou z ovoce která je lisovaná za studena, pro zachování maximálního množství živin. Výběr je možný ze tří příchutí – pomeranč s ananasem, jahoda a jablko s černým rybízem. Jako všechny nápoje Nurture i tyto jsou obohaceny o vitamíny a minerály a splňují požadavky Pamlskové vyhlášky a smí se konzumovat ve školách.

Nápoje zakoupíte v prodejnách Rossmann či Country Life, v řetězci Tesco nebo online na Rohlík.cz, Pilulka.cz a ProZdraví.cz.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book