Česká mlékárna na ovesné vlně? Značka Green Day přináší lahodné produkty z ovsa

BLOG | 19.1. 2021

Na prudce rostoucí trend rostlinných alternativ mléčných produktů zareagovala i známá česká mlékárenská společnost Olma, která pod značkou Green Day nabízí jogurty, zakysané nápoje a rostlinné mléko z ovsa. Tím společnost Olma výrazně přispívá k dostupnosti mléčných alternativ. Produkty Green Day jsou k dostání ve většině supermarketů za velmi příznivé ceny.

Pro někoho jde možná o netradiční krok, za kterým však stojí mnohem více. Rozšiřující se sortiment rostlinných produktů a zařazování rostlinných produktů firmami, které se do té doby specializovaly pouze na živočišnou výrobu, svědčí o tom, že se pro tyto produkty vytvořil dostatečný odbyt a jde o dlouhodobý trend i na českém trhu.

Netradiční krok, ale odvaha zkoušet nové věci a důraz na inovace nám v OLMĚ nechybí. Téměř dva roky vývoje vyústily ve vznik čistě rostlinné, tedy veganské alternativy jogurtu, vyrobené z ovsa. Loni v létě jsme tak mohli na trh uvést řadu rostlinných produktů pod názvem Green Day. Při rozhodnutí o vstupu do tohoto segmentu jsme vyházeli z celosvětového růstu zájmu o výrobky postavené na rostlinném základu,” sděluje Martin Krystián, generální ředitel společnosti Olma. 

Ovesné jogurty Green Day seženete v supermarketech za 21,90 Kč (150 g) v několika příchutích: Natural, Mango-Marakuja či Jahoda-Citron. Hodí se nejen ke snídani s granolou a ovocem, ke svačině nebo při pečení dezertů, ale Oat-Yog Natural můžete využít i pro přípravu různých rostlinných pomazánek, salátů či dipů. K dostání je i ovesný zakysaný nápoj bez příchutě nebo s příchutí vanilky či lesního ovoce.  

Produkty Green Day jsou výjimečné také tím, že jako první v České republice vyrábějí mléčné alternativy z ovsa, které jsou zároveň obohaceny o vitamín B12, vitamín D i vápník, čím jsou velmi zajímavé i z výživového hlediska. Popularita ovesného mléka i jogurtů prudce stoupá z několika důvodů. Kromě toho, že mají velmi příjemnou jemnou chuť, jsou také vhodnou volbou pro osoby s alergií na kravské mléko, sóju či ořechy. Navíc pokud vezmeme do úvahy množství emisí, spotřebované vody a využití půdy, z dostupných rostlinných alternativ patří oves k těm nejudržitelnějším

Oves je po tisíciletí známý svými výživovými hodnotami. Jde o jednu z nutričně nejcennějších obilovin, je velmi dobře tolerován i celiaky. Patří do naší krajiny od nepaměti a byl vždy součástí našeho jídelníčku v řadě různých podob. Nešli jsme jednodušší cestou sóji, kokosu či mandlí, každá z těchto má svá negativa a nám šlo také o udržitelnost životního prostředí a regionální původ rostliny,” dodává Krystián.

Všechny výrobky pod značkou Green Day jsme také certifikovali ochrannou známkou V-Label, která zaručuje, že jsou produkty skutečně veganské a usnadňuje tak váš nákup. Jde o jasné a srozumitelné sdělení zákazníkovi s garancí, že tento produkt je čistě rostlinného původu. Má tak jistotu, že bude splňovat všechny požadavky na veganskou stravu a jsem si jist, že právě známost a důvěryhodnost certifikátu V-Label je toho dobrou zárukou,” uzavírá Krystián.

Produkty Green Day seženete například v řetězci Globus, Albert, Tesco, Billa, Kaufland nebo online na Košík.cz.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book