Vegedelikates: Rostlinné alternativy dostupné v Penny

BLOG | 23.7. 2020

Uzeniny Příbram jako vůbec první z řad masných firem v České republice nabídli svým zákazníkům i rostlinné alternativy. Produkty značky Vegedelicates jsou k dostání v řetězci supermarketů Penny. Momentálně jsou v nabídce burgery a rostlinné mleté maso. Pro společnost je to však teprve začátek a připravují další novinky.

Na trh udržitelnějších výrobků vstoupil Masokombinát Uzeniny Příbram letos. Rádi vymýšlíme inovativní a trendy produkty, proto jsme se pustili i do vývoje veganských a vegetariánských produktů,” uvedla PR manažerka společnosti Nikola Vlastníková.

„Ač jsme v masném průmyslu již spoustu let i generací, vidíme, že budoucnost rostlinných výrobků začíná být na vzestupu a budeme se i nadále snažit uvádět na trh více těchto chutných výrobků, jak z řad veganských, tak vegetariánských. V blízké době se zákazníci mohou těšit na veganské párky, tyčinky na gril nebo vegetariánské variace měkkých salámů, vše pod naší značkou Vegedelikates,” dodala Vlastníková.

Alergici a lidé s intolerancí sójové bílkoviny budou potěšeni – burgery i mleté jsou vyrobeny z hrachu, konkrétně z hrachové bílkoviny a hrachové mouky. Díky použití hrachu obsahují produkty velké množství bílkovin a zároveň zdraví prospěšnou vlákninu. Burgery můžete připravit na grilu, na pánvi, ale i v troubě. Mleté se zase výrobně hodí do rostlinné boloňské omáčky nebo do lasagní. Vyzkoušet můžete i naše rychlé rostlinné karbanátky.

Rostlinné karbanátky

Suroviny: 1 balení mletého masa Vegedelicates, 2 stroužky česneku, lžíce lahůdkového droždí, koření na mleté maso, sůl a pepř

Postup: Rostlinné mleté maso smícháme s utřeným česnekem a kořením, hmotu dobře propracujeme. Pečeme na 180 ℃ 10 minut z každé strany. Podáváme s pečeným bramborem a rostlinnou tatarkou.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book