Webinář: Tajemství dlouhověkosti – inspirujte se od nejdéle žijících komunit na světě

Čím je to, že se někteří lidé dožijí více než 100 let a stále se těší pevnému zdraví? Dan Buettner popsal několik tzv. modrých zón, tedy geografických oblastí, kde se komunity lidí dožívají vysokého věku ve vysoké kvalitě života. Co mají tyto komunity společného? 

Převážně rostlinná strava, životní filosofie, ukotvení v komunitě, pohyb a krátkodobý půst – to vše můžeme v různé míře pozorovat v modrých zónách. Může nám pomoci vědecké vysvětlení modrých zón k oddálení akcelerovaného stárnutí? Můžeme se v modrých zónách inspirovat a potenciálně tak předejít neurodegenerativním onemocněním, jako je Alzheimerova choroba a další?

Neurovědec a psycholog Mgr. Patrik Šimko, který pracuje pro prestižní výzkumné centrum CEITEC a studuje Ph.D. na lékařské fakultě MUNI, se s vámi podělí o aktuální vědecký přehled poznatků z oblasti vlivu stravy na stárnutí těla a obzvláště mozku.

Webinář ocení nejen vegetariáni, veganky a běžně se stravující osoby, ale také výživoví poradci a nutriční terapeutky. Přednáška bude koncipována tak, aby byla zároveň srozumitelná, ale také dostatečně odborná. Podíváme se také na vědecké studie týkající se této problematiky.

Webinář se uskuteční za finanční podpory značky Garden Gourmet Česká republika.

Sledujte webinář nabitý výživnými informacemi.

  • Kdy: 9. září
  • Kde: kdekoliv s internetovým připojením
  • V kolik: začínáme v 18:00

Registrace na webinář uzavřeny.

O čem bude webinář?

  • Které oblasti na světě je možné považovat za modré zóny a co mají společné? 
  • Jaká je ideální strava v kontextu dlouhověkosti?
  • Může přerušovaný půst zpomalit stárnutí? Jaké jsou pravděpodobně nejefektivnější postupy?
  • Jaký typ stravy zvyšuje pravděpodobnost výskytu neurodegenerativních nemocí, jako je například Alzheimerova choroba?
  • Společenskost, spiritualita, pohyb a životní filosofie jako mediátory dlouhověkosti. 
  • Tipy na recepty inspirované modrými zónami na bázi rostlinné stravy.

Seminář pro vás povede neurovědec a psycholog Patrik Šimko. Přednáška proběhne ve slovenštině.

Mgr. Patrik Šimko

Mgr. Patrik Šimko je neuropsycholog a neurovědec zabývající především vývojem metod neinvazivní mozkové stimulace a zlepšování kognitivních funkcí, jako je paměť, při zdravém a patologickém stárnutí. Pracuje pro prestižní výzkumné centrum CEITEC, je studentem Ph.D. na lékařské fakultě MUNI.

Na zahraničních konferencích, jako je European Academy of Neurology, přednáší hlavně témata stimulace mozku v kombinaci se zobrazováním mozku a elektrofyziologie. Zájmy má však různé v oblasti aplikovaných neurověd, obzvláště témata jako je meditace všímavosti, spánek a fyzická aktivita a její efekt na fungování mozku