Zpráva o rostlinném mléku, ProVeg International, rostlinné mléko

Zpráva o rostlinném mléku poukazuje na ekologickou efektivitu i nutriční vyváženost rostlinných alternativ mléka

BLOG | 24.11. 2020

Zajímá vás, jak si obstojí jednotlivá rostlinná mléka oproti kravskému? Jak jsou na tom nutričně a které rostlinné mléko vyhrává v ekologickém aspektu na plné čáře? Co znamená, že je rostlinné mléko právně i daňově znevýhodněno. A jaká je situace u nás v České republice v porovnání s dalšími zeměmi? A co kultivované mléčné bílkoviny? Jsou budoucností mléka?

Vzhledem k tomu, že 75 % světové populace v dospělosti trpí intolerancí laktózy, není překvapivé, že rostlinné mléko je nejprodávanějším produktem celého rostlinného odvětví. Lidé však volí rostlinné mléko z různých důvodů, ať už je to pro jeho nutriční hodnotu, pro blaho zvířat či nižší dopad na životní prostředí. Rostlinnému mléku se však v mnoha národních výživových politikách nedostává dostatečné pozornosti. Pouze 23 zemí dosud začlenilo rostlinné mléko do svých národních výživových pokynů jako alternativu kravského mléka. Většina zemí tak však stále ještě musí učinit.

Zpráva o rostlinném mléku, ProVeg International, rostlinné mléko

Nezisková organizace ProVeg na základě nejnovějších vědeckých údajů sestavila zprávu o rostlinném mléce, která se zabývá úplným hodnotovým řetězcem rostlinného mléka a pojednává o jeho významu pro zdraví a životní prostředí. Cílem zprávy je zvýšit povědomí spotřebitelů a pomoci jim pochopit, proč nepotřebujeme využívat zvířata, abychom si mohli pochutnat na mléce. Zprávu jsme pro vás přeložili a vy si ji můžete stáhnout úplně zdarma!

Stáhnout Zprávu o rostlinném mléku

Co se ve zprávě dozvíte?

  • Druhy rostlinného mléka a proces jejich výroby
  • Nutriční hodnoty a zdravotní fakta jednotlivých druhů rostlinných mlék
  • Ekologické srovnání s kravským mlékem
  • Problematika kultivovaných mléčných bílkovin
  • Právní a daňové znevýhodnění rostlinného mléka
  • Přehled trhu s rostlinným mlékem
O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book