Akademie ČVS

V rámci naší Akademie pořádáme přednášky, workshopy a kurzy. Zaměřujeme se především na výživu a stravování, ale jsme schopni pokrýt i témata týkající se etického rozměru veganství a ekologie.

Semináře plnohodnotné rostlinné stravy

Hlavní téma kurzu bude, jak si ve stravě zajistit dostatek jednotlivých vitaminů, minerálů a esenciálních mastných kyselin. Jednotlivým látkám se budeme věnovat velmi podrobně, proto je kurz na 3 h (rychleji to nejde).

Dále srovnáme nedostatky vitamínů, minerálů apod. u běžně se stravujících vs. veganů.

Proč můžeme mít na rostlinné stravě více energie a vitality? 👉
✅ Mnoho rostlinných potravin poskytuje více živin, než živočišné, ukážeme si nutriční srovnání.
✅ Zaměříme se také na nejčastější výživové chyby, které dělají i pokročilí vegetariáni a vegani. Povíme si i to, co na rostlinné stravě naopak nemusíte vůbec řešit.
✅ A v neposlední řadě bude vymezen prostor pro vaše dotazy.

Přednášku není možné navštívit s dětmi mladšími 10 ti let, z důvodu rušení ostatních posluchačů.

Veganská vs. běžná strava u dětí z odborného pohledu

Proč je téma veganství u dětí v ČR velmi kontroverzní? Jaké jsou odborná stanoviska výživových organizací? Podíváme se na obě možnosti: jak se dá veganská strava u dětí nastavit nezdravě (co lidé podceňují) vs. jak se dá sestavit plnohodnotně, podle světových výživových organizací.

Porovnáme si rizika u běžně se stravujících a veganských dětí. Je veganská strava vhodná v pro děti, těhotné a kojící matky? V přednášce se zaměříme se na základní makro a mikronutrienty, které by neměly ve správně složeném jídelníčku chybět (jak u běžně se stravujících tak u vegan dětí).

Sportovní výkon a rostlinná strava

Strava založená na konzumaci kompletních potravin čistě rostlinného původu má mnoho zdravotních benefitů zejména v prevenci a léčbě civilizačních nemocí. V poslední době se však objevuje mnoho vrcholových sportovců, kteří přijali tento stravovací režim pro zlepšení výkonnosti a slaví s ním úspěchy.

Mezi nejznámější patří tenisoví šampioni Novak Djokovič a Venus Williams, pětinásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton, mistr světa v těžké váze David Haye, devítinásobný olympijský vítěz v atletice Carl Lewis či ultramaratonec a sedminásobný vítěz Western States 100 Scott Jurek.

V čem se skrývá kouzlo jejich „diety“ a jak výhody rostlinné stravy využít v praxi se dozvíte na našem semináři. Věnovat se mj. budeme i často zmiňovaným mýtům, jako např. zda mají vegani dost proteinů a kolik je vlastně potřeba, zda je nutné kombinovat rostlinné zdroje bílkovin v každém jídle či zda vám narostou svaly i bez masa. Hovořit budeme i o potřebě dalších makro i mikronutrientů, jejich zdrojích v rostlinných potravinách a vlivu na sportovní výkon.

Firemní akce a workshopy na míru

Chcete vědět proč se v současnosti tolik mluví o veganství a jak to, že se čím dále více lidí dobrovolně vzdává živočišných produktů? Anebo jste dokonce i sami uvažovali o čistě rostlinném stravování či zpestření jídelníčku, ale nevíte jak začít? Rádi vám s tím pomůžeme! Na našich nových workshopech vás poutavou formou seznámíme s veganstvím a jeho důvodami, inspirujeme vás k obohacení vašeho jídelníčku, ochutnáte zajímavé rostlinné alternativy k masu či mléčným výrobkům a dozvíte se vše, co vás o tomto životním stylu kdy zajímalo a chtěli jste se zeptat.

Kontaktní formulář