Narovinu s generálním ředitelem Emco Martinem Jahodou

BLOG | 20.9. 2020

Hostem nové epizody podcastu Narovinu se stal Martin Jahoda, generální ředitel firmy Emco. Jak se staví k rostlinnému trendu? Jaké veganské produkty Emco nabízí a jak se jim podařilo nahradit cukr u nejoblíbenějších produktů?

Emco je česká rodinná firma vyrábějící müsli, kaše, tyčinky i ovesné vločky z českého ovsa. Firmu před 30 lety založil Zdeněk Jahoda a nyní ji vede jeho syn, Martin Jahoda. Emco také distribuuje rostlinné produkty značky Joya a Violife a nově jsou produkty Emco certifikovány ochrannou známkou V-Label. Proč se firma k tomuto kroku rozhodla?

Martin Jahoda se také účastní akceleračního programu Future of Food pro udržitelnou produkci potravin od Impact Hub. Jak se k této pozici dostal a co může předat začínajícím podnikatelům? Jaké pro ně má rady a jak s tím souvisí vášeň a vůle? Měl by jít člověk do podnikání sám, nebo je lepší najít si spoluzakladatele? A jak na jednání s řetězci?

Poslechněte si nový podcast a dozvíte se i to, proč Emco již dříve nahradilo palmový olej ve výrobcích českým řepkovým olejem a proč nyní nahrazují cukr. S jakým skvělým řešením Emco přišlo a jak složité hledání to bylo? A zůstalo müsli pořád křupavé?

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book