Narovinu s mistrem světa v thajském boxu Honzou Müllerem

BLOG | 16.11. 2020

Hostem nové epizody podcastu Narovinu se stal jeden ze zakladatelů iniciativy Vegan Fighter a zároveň mistr světa v thajském boxu Honza Müller. Kdy se dostal k veganství a co bylo jeho primární motivací? Setkává se často s předsudky ke sportujícím veganům? A co by doporučil začínajícím sportovcům, kteří se chtějí stravovat rostlinně?

Honza Müller je jeden ze zakladatelů organizace Vegan Fighter. Ta původně vznikla, aby zbořila mýtus, že veganská strava a sport nejde dohromady. Vegan Fighter proto sdružují mnoho sportovců z různých oblastí, které mají společné to, že se stravují rostlinně. U toho však Vegan Fighter nekončí a věnují se také organizaci akcí pro širokou veřejnost, příkladem je největší veganský festival v České republice Veggie Náplavka nebo oblíbené Veggie Vánoce, které se letos poprvé uskuteční ONLINE, a to hned ve třech adventních nedělích počínaje nedělí 6. 12.

S Honzou jsme se bavili především o sportu na rostlinné stravě. Jde to? Existují sporty, kde by to mohl být problém? Jaké naopak může veganská strava přinést benefity v oblasti výkonnosti či regenerace? A co ty omílané bílkoviny? Mají jich vagani a veganky nedostatek?

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book