Duben 2021 | B2B novinky

BLOG | 12. 4. 2021

Chcete se dozvědět novinky z odvětví rostlinných potravin včas? Každý měsíc pro vás shromažďujeme ty nejdůležitější informace ze světa rostlinných produktů a trhu. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a ty nejdůležitější zprávy už vám nikdy neuniknou.

Novinky z ČVS

  • Zahájili jsme spolupráci s firmou Bonduelle s cílem ukázat lahodné recepty z luštěnin a informovat o benefitech jejich zařazení do jídelníčku. Pro širokou veřejnost jsme připravili nejen webinář na téma Dlouhověkost na talíři aneb bohatství ukryté v luštěninách, ale také e-book plný lahodných luštěninových receptů, do jehož přípravy se zapojila i známá influencerka MaruškaVeg. Více o spolupráci se dočtete zde.
  • V roce 2020 se investovalo rekordních 3,1 miliardy dolarů do alternativních proteinů! Připravili jsme pro vás překlad článku od The Good Food Institute, který se věnuje rekordním investicím v loňském roce.
  • Budějovická firma Záruba Food představuje novinku – čistě rostlinnou majonézu Zárubovu vegan mayo. Jde o první veganský produkt této jihočeské společnosti, který je navíc pro vyšší transparentnost certifikován ochrannou známkou V-Label.

Nenechte si ujít

  • 28. a 29. 4. se uskuteční New Food Conference od organizace Proveg, jde o přední evropskou konferenci o alternativních bílkovinách, která pokryje celý řetězec rostlinných produktů a spojí přední zúčastněné strany v potravinářském průmyslu s cílem identifikovat mezery. Bude se jednat o online konferenci přizpůsobenou tak, aby umožňovala optimální zapojení a networking. Celý program je k dispozici online zde.
  • Organizace The Good Food Institute pořádá webinář The Business of Alt Protein: Unlocking food safety in plant-based meat, který proběhne 23. 4. a ve kterém budou odborníci na bezpečnost potravin diskutovat o výzvách specifických pro alternativní bílkoviny. Webinář je zdarma.

Trendy a vývoj do budoucna

Obchody, potravinové řetězce, dodavatelé potravin

Výrobci potravin

Nové technologie a suroviny

Start-up a finance

Ostatní novinky

Máte zprávy či novinky, se kterými byste se chtěli podělit s dalšími čtenáři z řad výrobců, dovozců a prodejců? Ozvěte se nám ohledně zařazení zpráv do dalšího čísla newsletteru.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

B2B novinky

Chcete se dozvědět novinky z odvětví rostlinných potravin včas? Každý měsíc pro vás shromažďujeme ty nejdůležitější informace ze světa rostlinných produktů a trhu. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a ty nejdůležitější zprávy už vám nikdy neuniknou.