ZLEPŠETE SVÉ KOMUNIKAČNÍ DOVEDNOSTI

Zhlédnutím této série videí se naučíte účinně obhajovat veganství

Máte před sebou sérii videí, které Vás provedou tím, jak být lepším advokátem pro veganství. Videa se soustředí vždy na jeden klíčový koncept v každé epizodě a pojednávají tak komplexně o tom, jak účinně obhajovat veganství.

E1: Pamatujte na časy před veganstvím

Pamatovat si, jaké to bylo, když jste ještě nebývali vegani a mluvit o této zkušenosti osobně, Vám usnadňuje a umožňuje zůstat empatičtí při konverzaci s nevegany.

E2: Přizpůsobte se svému publiku

Pokud chcete ovlivňovat lidi, musíte si být vědomi toho, jak ostatní vnímají to, co říkáte, a pamatovat na zásadu YANYA: Nejste vaše publikum – You Are Not Your Audience.

E3: 4 hlavní překážky v efektivní komunikaci veganství

Co stojí v cestě účinnému obhajování veganství? Veganští advokáti dnes čelí čtyřem klíčovým překážkám – toto video vám pomůže je překonat.

E4: Při komunikaci se soustřeďte spíše na „jak“ než na „co“

Je vaším cílem vyhrát debatu při prosazování veganství? Pokud ano, pak to také znamená, že druhá osoba prohaje. Když se zaměříte spíše na „jak“ než na „co“ ve vaší komunikaci, snížíte riziko vytvoření scénáře výhry a prohry a zvýšíte tak šanci, že to, co říkáte, bude vyslyšeno, pochopeno a především lépe přijato.

E5: Jídlo před fakty

Mnoho veganských obhájců dává morálku na první místo. Ale co když uvedení jídla na prvním místě může být ještě účinnější v pomoci ostatním stát se otevřenými vůči veganství? Ukažte jim – neříkejte – výhody veganské stravy oproti konzumaci masa!

E6: Zalévejte to správné semínko

Pokud zaléváme semena soucitu, spravedlnosti a dalších důležitých hodnot v ostatních i v nás samých, zvyšujeme účinnost naší veganské obhajoby a pomáháme budovat lepší svět pro všechny, a to skrze soucitnou komunikaci.

E7: Sdílejte Váš příběh 

Proč jsme vegani? Když mluvíme ze srdce a sdílíme svůj vlastní příběh, zveme ostatní, aby viděli svět našima očima a viděli tak veganství z jiné a více uchopitelné perspektivy.

E8: Veganem udržitelně 

Co kdybychom si nemuseli vybrat mezi věrností naší etice a účinností? Co kdybychom jednoduše podporovali to, aby ostatní žili co nejvíce vegansky – do míry, do které jim to umožní vlastní podmínky?

E9: Proč jsou reduktariáni zásadní pro úspěch veganského hnutí 

Je-li pro vegany dnes poměrně snadné být veganem, je to hlavně díky reduktariánům , kteří pomohli zvýšit poptávku po veganských produktech. Reduktariáni tak pomáhají všem, aby pro ně byl přechod a veganství samotné co nejsnazší. 

E10: Spojenci veganů

Sociální hnutí uspěje, pokud přitáhne dostatečnou podporu širší populace, aby naklonila váhy moci. Vytváření veganských spojenců, kteří podporují veganství, ale sami nejsou zcela veganští, je jednou z nejúčinnějších věcí, kterou můžeme pro veganské hnutí udělat.

Beyond Carnism je americká mezinárodní organizace zaměřená na odhalení a přeměnu karnismu, neviditelného systému víry, který podmiňuje lidi, aby jedli určitá zvířata.

Veganské hnutí je jen tak silné, jako jeho zastánci. Zvyšování účinnosti obhájců veganství proto zvyšuje účinnost hnutí jako celku. Zjistěte některé klíčové myšlenky, které stratégové Dr. Melanie Joy a Tobias Leenaert sdíleli s tisíci obhájců po celém světě prostřednictvím jejich tréninků, skrze tyto videa.