Naučte se vařit beze stopy s novou kuchařkou!

BLOG | 22. 6. 2021

Co to znamená žít beze stopy? Úplně beze stopy bohužel nemůže žít nikdo, ale existuje mnoho tipů, jak tuto osobní zátěž, kterou klademe na naši planetu, snížit. Jedním z velmi efektivních řešení je zařazení více rostlinných produktů a potravin na úkor těch živočišných. Jako inspiraci jsme pro vás připravili nový e-book plný chutných rostlinných receptů, které jsou navíc bez exotických surovin.

E-book vyšel v rámci naší spolupráce se značkou Garden Gourmet, která již více jak 30 let přináší pestrou nabídku vegetariánských a veganských produktů, které vynikají nejen svou skvělou chutí, ale i nutričními hodnotami a kvalitními ingrediencemi. Garden Gourmet je také odpovědí firmy Nestlé na rostoucí poptávku po vegetariánských a veganských produktech.

Kromě lahodných receptů prakticky rozdělených na snídaně, svačiny, hlavní jídla a dezerty najdete v novém e-booku také zajímavé články s udržitelnými tipy od našich partnerů z Econea.cz, Zachraň jídlo, Tropikalia nebo od influencerky Dewii. Svými recepty do e-booku přispěly také influencerky MaruškaVeg, Surová Dcérka a Simona Málková, které pro vás připravily i praktické videorecepty.

Každý jednotlivý den se můžeme (dokonce několikrát) rozhodnout, zda zvolíme šetrnější variantu a třeba také inspirujeme druhé, aby udělali to samé. Můžete začít rostlinnými pondělky nebo vyměnit svůj oblíbený řízek za rostlinný. Zkuste každý týden vyzkoušet nový rostlinný produkt a zařaďte do svého jídelníčku několikrát týdně luštěniny místo masa a masných produktů. V novém e-booku najdete spoustu inspirace od snídaně až po dezerty,” říká tvůrkyně e-booku Jana Hajrová.

Kuchařku beze stopy stáhnete zdarma zde.

V rámci spolupráce se značkou Garden Gourmet proběhne také série webinářů. Nezapomeňte sledovat nové akce zde na našem webu, ať vám neuniknou.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book