Narovinu s freediverem a držitelem světového rekordu Davidem Venclem

BLOG | 21. 3. 2021

Hostem nové epizody podcastu Narovinu se stal známý český freediver a držitel světového rekordu v plavání pod ledem bez neoprenu a závaží David Vencl. Jak se dostal k takto neobvyklému sportu? Jak probíhaly přípravy na překonání světového rekordu? A jak mu při výkonech pomáhá jeho strava?

David Vencl překonal vzdálenost 80 metrů pod ledem bez neoprenu, čepice i závaží, které běžně ulehčují ponor, celkem nedávno 23. 2. 2021, čímž stanovil nový světový rekord a zapíše se tak do Guinessovy knihy rekordů. Jak pandemie ovlivnila přípravu překonání rekordu? Jak hodnotí sám David překonanou vzdálenost i čas? A jde vůbec o bezpečný sport?

V podcastu jsme se zaměřili také na otužování, které stále více získává na popularitě mezi širokou populací například z důvodu posílení imunity. Jaké tipy by David Vencl poradil začátečníkům? Jak překonat pocity chladu a jak se chovat po vynoření z ledové vody? Jak Davidovi v jeho výkonům pomáhá strava? Jaké benefity vidí David v čistě rostlinné stravě a jaké superpotraviny jsou vůbec jeho nejoblíbenější?

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book