Narovinu se zakladatelem firmy I love Hummus Štěpánem Hodačem

BLOG | 15.03. 2020

Do dalšího dílu podcastu Narovinu přijal pozvání majitel české firmy I love Hummus Štěpán Hodač. Bavili jsme se samozřejmě o hummusu. Jak se k němu vlastně Štěpán dostal? Jedná se o autentickou recepturu? A jak se jeho hummus uchytil na českém trhu?

I love Hummus je malá česká firma vyrábějící hummus, neboli pomazánku z cizrny a sezamové pasty v několika příchutích a nově i v BIO kvalitě. Kde se Štěpán do hummusu zamiloval? V čem je jeho hummus tak speciální a proč v něm nechávají cizrnové slupky? Jaká příchuť je u Čechů nejoblíbenější?

Zařadit do jídelníčku cizrnu se vyplatí, jelikož 100 g této luštěniny obsahuje až 10 % doporučené denní dávky vápníku, v hummusu je navíc v kombinaci s tahini, pastou ze sezamových semínek, která obsahuje 120 mg vápníku na 100 g. Cizrna je také skvělou a zdravou náhradou masa v nejrůznějších receptech, protože obsahuje pořádnou dávku bílkovin (přibližně 20 g na 100 g). Navíc obsahuje velké množství vlákniny, takže vás zasytí na dlouhou dobu a může dokonce pomoci zhubnout. Jako bonus cizrna neobsahuje žádný cholesterol.

Se Štěpánem jsme probrali i další produkty, které I love hummus vyrábí. Jedná se např. o kimči, fermentovanou zeleninu s velmi specifickou intenzivní chutí. „Ta zelenina, když to zjednoduším, je těma malýma potvůrkama — probiotikama — natrávená. Takže, když ji sníš, tak je předpřipravená k trávení a dá se říct, že je to nejzdravější forma konzumace zeleniny,” prohlásil Štěpán.

Jedním z důvodů pro pozvání Štěpána z I love Hummus do našeho podcastu bylo jeho rozhodnutí o certifikaci produktů ochrannou známkou V-label. Proč se o tento krok Štěpán rozhodl?

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-book plný inspirace

Stáhněte si zdarma e-book, ve kterém naleznete inspiraci na rostlinné snídaně, svačiny, obědy i dezerty. Ať už se rozhodnete začít s bezmasým pondělím, vyzkoušíte měsíční veganskou výzvu nebo budete ve svých oblíbených jídlech postupně zaměňovat živočišné produkty za rostlinné, rádi vám pomůžeme.

Stáhnu si e-book