Narovinu s majitelem Forky’s Lubošem Vidličkou

BLOG | 31.1. 2021

Hostem nové epizody podcastu Narovinu se stal Luboš Vidlička, zakladatel a majitel veganské sítě bister Forky’s. Proč se rozhodl založit veganské bistro formou franšízy? Kolik poboček momentálně Forky’s čítá a jak se jim daří v zahraničí? Jak složité je stát otevřít novou pobočku a v čem se, kromě rostlinné nabídky, liší Forky’s od dalších fastfoodových řetězců? A na jaké velké novinky se můžeme těšit v tomto roce?

Forky’s je koncept moderního bistra, které je čistě rostlinné. Bistro začalo v Brně, ale brzy se rozšířilo i do dalších měst včetně zahraničních (například Slovensko a Rakousko). Forky’s hostům nabízí jak klasické pokrmy české i světové kuchyně ve veganském pojetí, tak i zdravé pokrmy jako jsou superbowls, nutričně bohaté salátové misky. Milovníků “zdravějšího” fastfoodu zase potěší výběr burgerů nebo i kebab, které patří k nejoblíbenějším jídlům ve Forky’s.

Luboš v podcastu mluvil o současné situaci vzhledem k pandemii koronaviru, ale také o plánech do budoucna. Jaká další česká města se brzy dočkají pobočky Forky’s? Jak rozšiřování ovlivnila pandemie koronaviru? A jaké veganské produkty k zakoupení rozšíří portfolio značky Forky’s?

Vyzkoušejte skvělé veganské jídlo hned teď a objednete si ho zde (Brno) nebo zde (Praha). Nakoupit můžete tako v e-shopu Forkys, kde najdete spoustu zajímavých produktů od doplňků stravy, přes proteiny po oříšková másla.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book