Narovinu s provozní bistra Palo Verde Dominikou Geržovou

BLOG | 7.3. 2021

Hostkou nové epizody podcastu Narovinu se stala Dominika Geržová, provozní pražského bistra Palo Verde. Bistro najdete v Žitné ulici a je čistě veganské. Jak se Dominika dostala k veganství a ke gastronomii? V čem je Palo Verde odlišné od jiných restaurací s rostlinnou nabídkou? A jak se jim daří během pandemie koronaviru.

Palo Verde je poměrně nové veganské bistro otevřené teprve v lednu loňského roku. O kvalitě servírovaného jídla však svědčí i to, že bistro vyhrálo cenu Nejoblíbenější veganské restaurace roku 2020 udílenou organizací Vegan Fighter. Co stojí za takovým raketovým úspěchem? A jaká jídla u návštěvníků a návštěvnic nejvíce vedou?

Nedávno také tým Palo Verde oznámil, že chystá otevřít druhý podnik, tentokrát zaměřený na sladkou kuchyni a dezerty. Jak nápad vznikl a v jaké je fázi? A dočkáme se dokonce veganského hotelu? Kdo přichází s novými nápady na jídla a kde berou inspiraci?

Chutná veganská jídla z Palo Verde si můžete objednat prostřednictvím rozvozové služby Wolt nebo Dáme jídlo. Pokud si ale chcete udělat příjemnou procházku, dojděte si jídlo objednat přímo do Palo Verde s vlastní krabičkou a ušetřete tak 10 %.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book