Narovinu s iniciátorem Econea.cz Pavlem Černým

BLOG | 2.2. 2020

V dalším díle podcastu Narovinu jsme si povídali se spolumajitelem největšího ekologického e-shopu v České republice Econea.cz. Jak tato firma vůbec vznikla? Kdo je to každodenní hrdina? A jaké jsou nejoblíbenější produkty?

E-shop Econea funguje již 6 let a jeho sortiment je opravdu široký — od ekologické kosmetiky a drogerie, přes láhve na vodu a další zero-waste pomůcky po potřeby pro domácnost. Vybere si zde opravdu každý. Všechny prodávané produkty jsou navíc veganské resp. mají rostlinné složení. Bylo to tak ale vždy? A jak se Econea staví k testování na zvířatech?

Na tyto otázky nám odpovídal iniciátor a spolumajitel e-shopu Pavel Milan Černý, který je také mimochodem dlouholetým veganem a jídlo vnímá také z ekologické perspektivy. „Jednoznačně v momentě kdy člověk redukuje nebo v nejlepším případě přestane jíst maso a živočišné produkty, tak je to jedna ze čtyř největších věcí — takzvaných osobních voleb — které může udělat pro to, aby omezil svou faktickou ekologickou stopu,” uvádí Pavel Milan Černý. Posláním Econey je pak lidi inspirovat k tomu, aby se o problematiku více zajímali a jejich rozhodnutí byla vědomější a zodpovědnější.

V podcastu jsme se samozřejmě bavili i o začátcích firmy. Jak vůbec vznikla? A jak její počátky souvisí s během lesní pěšinou? Dotkli jsme se ale také budoucího směřování e-shopu. Jaké má Econea cíle pro rok 2020 a co bude největší výzvou? A můžeme se těšit na nějaké novinky?

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-book plný inspirace

Stáhněte si zdarma e-book, ve kterém naleznete inspiraci na rostlinné snídaně, svačiny, obědy i dezerty. Ať už se rozhodnete začít s bezmasým pondělím, vyzkoušíte měsíční veganskou výzvu nebo budete ve svých oblíbených jídlech postupně zaměňovat živočišné produkty za rostlinné, rádi vám pomůžeme.

Stáhnu si e-book