Narovinu s Ivou Lindou Maruščákovou z Vegan Fighter

BLOG | 20. 5. 2021

V nové epizodě podcastu Narovinu jsme si povídaly s Lindou Maruščákovu, spoluzakladatelkou Vegan Fighter, thaiboxerkou a zároveň psycholožkou. Jak se Linda dostala k veganství a proč společně s ostatními založila projekt Vegan Fighter? Jak těžké je zorganizovat akci, jako je Veggie Náplavka, a co pro nás chystá dalšího?

Linda je vegankou již 23 let, jaká byla v počátcích její motivace? A jak vnímá pokrok v nabídce veganských produktů? Jak se vůbec dostala k thaiboxu a vidí nějaké benefity rostlinné stravy při sportu? Jak souvisí délka telomerů s dlouhověkostí nebo rychlejší regenerací po sportovním výkonu?

Hodně prostoru jsme věnovaly také aktivitám Vegan Fighter. Pro koho jsou určené akce typu Veggie Náplavka a co by poradila těm, kteří by chtěli zorganizovat veganskou akci i ve svém městě? Z nových projektů nesmíme zapomenout podcast a reportáže Vegan Talks, zhlédnout můžete například reportáž o kravičce Viktorce, která utekla z transportního vozu a unikla tak jisté smrti.

Všechny také zveme na pražskou Veggie Náplavku, která se koná již 20. 6. Těšit se můžete na spoustu lahodného veganského jídla a zajímavý program uzpůsobený pandemické situaci.

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-booky plné inspirace

Stáhněte si zdarma některý z našich e-booků plných veggie inspirace od snídaní po večeře. Ať už se stravujete rostlinně nebo teprve začínáte živočišné produkty ve svém jídelníčku omezovat, naše e-booky vám jistě přijdou vhod. Vaříte podle našich receptů? Dejte nám o tom vědět, označte nás a přidejte #VarimesCVS a #veggieinspirace.
Stáhnu si e-book