Soyka

Narovinu se spolumajitelem Soyky Michalem Jeřábkem

BLOG | 19.1. 2020

Do dalšího dílu podcastu Narovinu přijal pozvání Michal Jeřábek, spolumajitel firmy Soyka. Jak souvisí vznik Soyky s Indonésií? Jaké produkty jsou dlouhodobě mezi lidmi nejoblíbenější? A co chystá Soyka nového? Poslechněte si nový díl podcastu.

Soyka je česká firma, která vyrábí čerstvé sójové produkty v bio kvalitě ve skle nebo dokonce bez obalu. Vyzpovídali jsme Michala Jeřábka, spolumajitele této firmy. Pověděl nám o tom, jak to se Soykou všechno začalo, jak funguje jejich foodtrack a dostali jsme se i na mýty ohledně sóji, které jsou dle Michala častější v České republice než v německy mluvících zemích, kde je Soyka též oblíbená. Jak na tyto nepodložené mýty ohledně zdravotní závadnosti sóji reaguje a setkává se s tím i u svých zákazníků?

Ptáte se, kde Soyku sehnat? Bohužel zatím neexistuje žádná oficiální mapa, ale seznam míst najdete např. na Instagramu Soyky ve výběru “Kde koupit”. Pro menší města však Michal doporučuje ještě další cestu. “Menší města jsou často napojená na scuk, je tam síť výdejních míst, takže se stačí podívat jestli někde v okolí není náhodou výdejní místo, protože na scuku jsme také,” radí Michal.

Jako první se také díky našemu podcastu Narovinu můžete dozvědět, co Soyka chystá nového! Již brzy představí nový inovativní produkt, který možná mnohé z nás překvapí — jak chutí, tak barvou! Jste zvědaví?

O nás

Jako nezisková organizace usilujeme o svět, ve kterém si každý může vybrat lahodné a zdravé jídlo, které je dobré pro všechny lidi, zvířata i naši planetu.

Naučte se něco o výživě

Zjistěte, jak sestavit vyvážený jídelníček bohatý na všechny potřebné živiny. Ideální talíř získáte kombinací 5 základních surovin: obilovin, zeleniny, ovoce, luštěnin, semínek a ořechů. Upřednostňujte nezpracované plnohodnotné potraviny a veganské polotovary kupujte spíše výjimečně.

Chci vědět víc

E-book plný inspirace

Stáhněte si zdarma e-book, ve kterém naleznete inspiraci na rostlinné snídaně, svačiny, obědy i dezerty. Ať už se rozhodnete začít s bezmasým pondělím, vyzkoušíte měsíční veganskou výzvu nebo budete ve svých oblíbených jídlech postupně zaměňovat živočišné produkty za rostlinné, rádi vám pomůžeme.

Stáhnu si e-book